Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek dysplastyczny w sutku


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 3 miesiące temu byłam na usg ponieważ wyczułam sobie zmianę w prawej piersi, którą wcześniej tu opisywałam. Po 3 miesiącach wyczułam zmianę w 2 piersi, w związku z czym poszłam ponownie na usg. Poniżej załączam opis: W porównaniu z badaniem sprzed 3 miesiecy sutek prawy - obraz analogiczny. Na godz 9-obszar 12x8mm (po BAC zmmiana łagodna z normotypowym nałonkiem przewodowym)-FA. Obecnie w sutku lewym na godz 9-10 wyczuwalny opór stanowi obszar 8x5mm-zageszczenia tkanki gruczolowej-guze-dysplastyczny?. Poza tym bez cech zmian ogniskowych. Wezły chłonne pachowe-obustronnie wlk 6-9mm z zachowaną wnęką. Mam 26 lat. Niepokoi mnie, że po 3 miesiącach pojawiła mi się kolejna zmiana w 2 piersi. Dodam jeszcze, że mimo faktu, iż zmiana w lewej piersi jest mniejsza to czuję ją znacznie lepiej niż tę w prawej. Dodatkowo mam wrażenie, że przy okresie guzek ten robi się znacznie większy i boli. Bardzo proszę o opinię i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Zmiany są niewielkie. Nie wiem czy przyjmuje Pani jakieś środki hormonalne (np. antykoncepcja), bo może mieć to z tym związek. Trzeba by na pewno z tym porblemem jeszcze udać się do ginekologa. Może trzeba będzie ocenić poziom hormonów płciowych we krwi. Niestety, ale guzki sutków dobrze wyczuwalne warto usuwać i poddawać analizie histopatologicznej. Ginekolog powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania. Guzki hormonalnie zależne często bolą i powiększają się w czasie miesiączki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o środki hormonalne, to nie zażywam żadnych. Mam jeszcze pytanie. Skoro nie zażywam środków hormonalnych, co może być przyczyną tak szybkiego pojawiania się tych zmian i czy mam w ogole jakiś wpływ, żeby im zapobiegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×