Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta po ostrym zapaleniu trzustki o ciężkim przebiegu


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Przed świętami leżałem 2 tygodnie w szpitalu na ostre zapalenie trzustki o ciężkim przebiegum przez pierwsze 5 dni ledwo zyłem pozniej miałem zabieg podłączenia drenu do jamy brzucha zeby usunąc płyn znajdujący sie w brzuchu było ok 2litry AMYLAZA płynu 6071 AMYLAZA moczu 8516, CRP 284 teraz prawie wszystko wróciło do normy. Jestem 3 dzien w domu a jestem ciagle jakis słaby. Moje pytanie jaką najlepiej stosowac dietę bo diety w internecie róznia sie od siebie w zaleznosci co moge jesc a co nie. Nie wiem ktora bedzie dla mnie najlepsza. Czy bede sie mogł napic alkoholu za 3 miesiace poniewaz ide na wesele. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata miał to samo co Pan, także przed świętami leżał dwa tygodnie w szpitalu i podczas wypisu dostał wskazówki co może jeść a co jest ABSOLUTNIE zakazane. Alkohol minimum przez 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata miał to samo co Pan, także przed świętami leżał dwa tygodnie w szpitalu i podczas wypisu dostał wskazówki co może jeść a co jest ABSOLUTNIE zakazane. Alkohol minimum przez 6 miesięcy jest zakazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

A ja mam informacje że po OZT jest bezwzgledny zakaz picia alkoholu. To skąd ma pani takie informacje że już po pół roku można pić. To chyba w moim szpitalu chirurdzy a jest ich około 12 wszyscy są w błędzie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

oczywiście, że najlepiej nie spożywać nawet do roku czasu alkoholu a póżniej jak lekarz prowadzący pozwoli to jak będą dobre wyniki z krwi i moczu np. parametry trzustkowe, dobre wyniki z USG a nawet może z TK to w niewielkich ilościach. Mnie np. lekarz nauk med.pozwolił po *roku czasu* trochę wina do obiadu lub na imprezie, gdyż wino jest lepsze na trawienie. Ale wódka odpada - no niestety! Chyba, że ktoś chce mieć póżnioej *przewlekłe* i zaostrzające się ataki bólu itp. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×