Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha i gazy, swędzenie i zaczerwienienie okolic odbytu


Gość wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry od kilku dni raz dziennie odczuwam ból pop prawej i lewej stronie brzucha ból który przechodzi o kilku sekundach ól jest umiejscowiony w dolnej części a po nich mam gazy-ten jest na czczo. Natomiast po spożyciu posiłku gdzie jest np. czosnek lub ocet jabłkowy i zazyciu witamin czuje lekki ból w nadbrzuszu części środkowej, po zażyciu dwóch tabletek też on jest natomiast jak zażywam witaminy w odstępie min 1 godz. i i jem o normalnych porach objawów nie ma żadnych. wspomnę jeszcze że zaczął mnie swędzić okolice odbytu i te okolice są zaczerwienione i bolesne przy myciu. Pasożytów brak* w młodości miałem wrzody na żołądku ale mi nie dokuczały od podstawówki wcale* alkohol spożywałem tylko raz w lipcu (4 drinki) którego podczas wymiotów nie wszystko mi *wyszło*(troszkę odruch wymiotny powstrzymałem) było to odczuwalne przez wyginanie rąk palców* miesiąc po spożyciu dieta była bardzo uboga-czy to może być wrzody żołądka i dwunastnicy i czy lekami da się wyleczyć a także czy operacja jest możliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba ten stan zdiagnozować jednak wymaga to wykonania badań gastroskopowych z uwagi na podejrzenie patologii właśnie w zakresie żołądka i/lub dwunastnicy. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do gastroenterologa. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Myślę, że leczenie w tym przypadku będzie wystarczające. Raczej operacja nie będzie konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×