Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększenie zmian w miąższu wątroby przy raku jelita grubego


Gość izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisałam już do państwa na tym forum moje pytanie jest odnośnie stanu mojego taty. Ma raka jelita grubego jest po 14 chemiach z avastilem i 6 standardowych. W tej chwili wyniki bardzo sie pogorszyły markery doszły do 130 a wynik TK brzmi: powiększyły się dwie zmiany hipodensyjne z obwodowym wzmocnieniem kontrastowym w miąższu wątroby: w segmenice 8 wielkości 41/33 mm i w segmencie 4 59/56mm. przy przejsciu esecicy w odbycie jelita do ok 20mm w partiach płuc zageszczenia linijne lekarze stwierdzili że nie będą podawali już chemi dostanie tylko lek który spowolni chorobe czy to dobre rozwiązanie ? tata ma 49 lat choruje od 14 miesięcy. proszę także o wyjaśnienie TK i napisanie czy jest bardzo źle? tata bardzo dobrze się czuje nie ma żadnych objawów że jest tak źle jak lekarze mówią proszę także o napisanie ile mu zostało pozdrawiam i proszę o odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

est naprawde bardzo, bardzo źle. Bardzo niedobre, wręcz tragiczne rokowanie. Wg wszelkich źródeł i moich doświadczeń klinicznych jest to kwestia roku - dwóch... Przykro mi, bo dotyczy młodego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze skonsultować się z ośrodkiem, gdzie wykonuje się zabiegi termo- lub krioablacji czyli niszczenia przez wysoką temperaturę lub bardzo niską ognisk przerzutowych w wątrobie. Może w takim ośrodku podjęliby się leczenia tych przerzutów. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to leczenie paliatywne. Zajmują się tym zazwyczaj kliniki chirurgii przewodu pokarmowego lub instytuty onkologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×