Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem ze zginaniem kolan przy złączonych nogach


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem tkwi w tym że nie mogę zrobić przysiadu, nigdy nie mogłem zrobić ze złączonymi nogami(albo było to bardzo trudne), kilka lat temu miałem lewą nogę w gipsie, ale po zdjęciu go nie miałem rehabilitacji nogi. Dlatego lewa noga ugina się mniej od prawej. Wygląda to tak, że mogę wysunąć prawą nogę na wysokość palcy stup, a lewą o jakieś 3 cm mniej (po rozciągnięciu achillesa o jakie5 cm dalej). Jeżeli zlącze nogi to ugięcie kolan jest symboliczne (parę cm jakoś do połowy stopy). Z początku myślałem, że to wina achillesa, a konkretnie przykurcz. Jednak po jego rozciąganiu(te ćwiczenia http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:jbHKAnNJY6kJ:www.artromedical.pl/pliki/Cwiczenia_po_leczeniu_zapalenia_rozciegna_podeszwowego_-_poziom%2520I.pdf+rozci%C4%85ganie+achillesa&hl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESjR-kEVOwKxi6icgoRB8pumugFijs36WZMm9t1-1b0EwQvdUy_Fhrrjlf8tqqYQtb1SlkKZGZW6ZSq6F7fFjA2j1Jb4GKdbOhHLjXfI53yHIsYdn3iqrrFEoAQ7zt8Q7Y2Kx5gu&sig=AHIEtbQmbEgM5Ga75pTkRw7M0n39klA2yA z tym, że przy rozciąganie przy ścianie wykonywałem dodatkowo z podkładką pod palce) bolały mnie na następny dzień kostki u stóp i tam gdzie się zgina stopa z przodu. Ból ten potęgowało rozciąganie (takie mniej więcej jak tu http://www.cwiczenia.com.pl/fotki/rozciaganie/lydka01.jpg), czyli zginanie kolana w wykrocznej nodze. Ból jest dość spory. co to może być? chyba problem nie tylko tkwi w achillesie wiek 18lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×