Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sposoby na obniżenie bilirubiny


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie wniosę do dyskusji, bo dopiero zaczynam działać w tym temacie. Mam bilirubinę na poziomie 2,30 (w normie od 0,00 do 1,40). Od dzieciństwa z tym walczę, a uwielbiam kolarstwo. Już w podstawówce miałem żółte oczy po WF. Teraz mam 30 lat. W ostatnim miesiącu zrobiłem dużo ciężkich treningów, a potem posypało mi się zdrowie. Odchody mam jasno-pomarańczowe (pewnie zabarwione żółcią) i rwie z prawej strony brzucha po zjedzeniu czegoś tłustego. To zmusiło mnie do tego, żeby w końcu rozprawić się z tym żółtym problemem. Dziękuję za wszystkie wskazówki, które mogłem tu przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem diety, jadłem jak karmiąca matka, zero używek i niestety tak jak miałem poziom bilirubiny 2,02 tak po 3 tygodniach usilnych wyżej opisanych starań poziom był niezmienny, pomógł mi LUMINAL- 5 dni stosowania po pół tabletki na noc i poziom spadł do 0,76 :). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, wkrótce mam badania lekarskie do jednostek pow. - desantowych. i wiadomo bilirubina sie kłania jak w temacie. Moje wyniki to 1,26 ,g/dl a zakres referencyjny to * 1,20. ALT wynosi 13,2 także spoko. czy jeśli przytrzymam diete na gotowanych rzeczach i warzywach i weżme esentiale forte to zbije o te 0,06 jednostek?? a nawet wiecej mi zalezy by bez *stresu* poddać sie badaniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sa tu osoby ktore podejrzewaja ze maja zespol gilberta? i na stale podwyzszony poziom bili? i czy ktos z was zastosowal luminal? moj poziom skacze, dieta nie pomogla, picie wody tez, wiec rzucilam diete i probuje innych metod kupilam esentiale forte i liv 52 ale to sa ziolowe leki i warto by bylo poradzic sie kogos o luminal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najprawdopodobniej mam zespół Gilberta. Od paru lat bilirubina utrzymuję się na poziomie 2.0 mg/dl. Miałem robione badania wątrobowe i wszystko jest z nią ok. Dzisiaj byłem u gastrologa. Jedyny lek który zna na obniżenie,to właśnie luminal! Powiedział że stosuję się go w drastycznych przypadkach i że może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ostatnio stosował go parę lat temu. Nie chciał mi go przypisać! Co do liv 52 twierdzi, żeby uważać na ten lek bo znane są przypadki kiedy doprowadził do uszkodzenia wątroby. Co do wszystkich pozostałych leków wymienionych na tym forum stwierdził, że nie uważa że mogą pomóc. Wg niego na obniżenie bilirubiny może pomóc lampka wytrawnego wina na noc, spokojny tryb życia bez wysiłku fizycznego i nie głodzenie się. Po namowie przypisał mi Proursan 250 mg i powiedział że mogę stosować również Sylimarol 70. Od dzisiaj stosuje kurację i napiszę o jej rezultatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek ( fb- Amaru135)

Mam nieszczęsny zespół Gilberta. Poziom bilirubiny minimum 1.91 a max 3.7. Kułem sie tyle razy igła że spokojnie 2 litry krwi oddalem. Stosowalem chyba wszystkie dostępne metody zależy mi bardzo na woju ale chyba mam pecha. Ponizej moje próby. Podsumowanie : GŁODÓWKA typu krażki kukurydziane i woda - kategorycznie NIE z 2.2 do 3.7 DIETA kurczak, indyk itd. - odpada nie widzę u siebie różnicy w bilirubinie DIETA tłusta - obniża o niewiele (-0.06) KROPLÓWKI RAZEM TE CO NIŻEJ 4DNI - z 2.0 do 1.91 KROPLÓWKE Z SOLI FIZJ. - podwyższenie z 2.0 do 2.2 KROPLÓWKE Z GLUKOZY -podwyższenie jeszcze wieksze z 2.2 do 2.38 PICIE MIÓD 2X DZIENNIE - nic nie zmieniło ESENTIALE FORTE/MAX - ten lek jest znakomity do podtrzymania wyniku miałem 1.91 po 3 dniach 1.91 HERBATA GOŻKA NA CZCZO BRZED BADANIEM - polecam dla tych co nie mają GILBERTA bo u mnie spadlo az o 0.20 ale niestety z 2.20 do 2.0 a dodam ze zrobilem o 7:00 bez herbaty i pół godziny pozniej z herbatą TERAZ BIORE LIV.52 ZIOLOWE + PROURSAN - o tym wam dam znac LUMINALUM - to lek anty padaczkowy a jego efektem ubocznym jest obnizenie bilirubiny. Zwiodczający mieśnie Psychotrop podobny do relanium. Po prostu trzeba uważać bo zupełnie może zniszczyć psychicznie jak i figure mięśniową. Dodam ze mam ten lek ale narazie sprawdzam połączenie liv52 i proursan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek (Amaru)

Jacek (Amaru) Wracając do moich zmagań. UDAŁO MI SIĘ!!! mimo zespołu Gilberta obniżyłem bilirubine całkowitą do 0,80 z 2,0 Ale niestety gonił mnie czas wiec bralem wszystkie 3 leki na raz a mianowicie liv.52 3xdziennie po 3tabletki 30min przed każdym posilkiem a przed snem luminalum 1 tabletke i 3 tabletki proursan. Proursan jest do wagi wiec według ulotki. Pamiętajcie że leki działaja na każdą osobe inaczej wiec radził bym stosowanie ich zostawic na ostateczny bój albo prze konsultowal z lekarzem. Jeszcze jedno u mnie obniżyl sie kwas moczowy i to dużo ponizej normy lekarz powiedział że to przez zbyt uboga dieta i ze mam jeść dużo pasztetu &#128522* Powtórzenie prywatnie badań krwi do wojska kosztowało mnie 85zl warto je zrobić przed. Ja poprawialem w komisji wojskowej badania krwi wiec lekarz z tej komisji wysłał mnie tylko na bilirubine. Pozdrawiam jak by co fb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kiedyś parę lat temu chciałem się dostać do wojska i niestety poległem na bilirubinę, wszystkie wyniki idealne tylko ten durny enzym przekreślił karierę nonsens. Ale ostatnio postanowiłem że spróbuję jeszcze raz. PArę lat temu dieta z gotowanego mięsa i takie tam wynik poszedł w górę. Teraz na nowo zacząłem robić badania i tak: Wypicie gorzkiej herbaty przed badaniem nic nie dało. mix Cutlera* (dla zainteresowanych przepis poniżej) pite przez 4 dni wynik spadł z 1,98 do 1,39 zadowolony, że spadło i mało zostało do zbicia kupiłem liv.52 i essentiale forte Mix, essentiale forte + liv.52, rano gorzka herbata wynik wzrósł do 1,68 jednak dzień wcześniej miałem baaaaardzo forsowny trening tak, że na drugi dzień czułem osłabienie, więc to mogło się przyczynić do wzrostu mimo takiego kombo środków obniżających, dzień przed badaniem nie powinno się ćwiczyć, ale będąc świadomy, że będąc w wojsku mogę nie mieć okazji do wystarczającej ilości odpoczynku, dlatego zaryzykowałem Następnym krokiem będzie Mix, essentiale forte, liv.52 i proursan, a także brak treningu dzień przed badaniem, trzymajcie kciuki. * Przepis na mix cutlera 200ml wody 75 ml oliwy z oliwek 1/2 cytryny całej ZE SKÓRĄ!!! wszystko wrzucamy do mocnego szejkera, miąższ powstały z mielenie skórki z cytryny zjadamy Codziennie wypijamy jedną porcje obojętnie o jakiej porze.Można dodać miodu dla smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siempre !

Hiperbilirubinemia nie widnieje w spisie chorób i ułomności z 2017 przynajmniej dla wojsk lądowych. http://bip.mon.gov.pl/f/pliki/rozne/2017/02/poz.163.pdf przewińcie o 28z92 str. W poprzednich latach widniała a teraz jej nie ma. Norma bilirubiny w RWKL w Krakowie wynosi od 5 do 21 umoll czyli do max 1,22 mgdl. Więc jeśli zbijecie bilirubinę do tych wartości to powinno przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×