Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czerwone plamy na klatce piersiowej przy lekach na podwyższone próby wątrobowe


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo Podczas badań kontrolnych okazało się się iż mam nieznacznie podwyższony próby wątrobowe (alat 50/ aspat 70). Usg jamy brzusznej wykazało stłuszczenie wątroby -wątrobowa niepowiększona, o wzmożonej echogeniczności, bez zmian ogniskowych. Lekarz przepisał mi leki Heparegen oraz Esseliv Forte, obydwa 3x1 dziennie. Ostatnio po około 3 tygodniach stosowania tych że leków zauważyłem u siębie występowanie czerwonych plam na tułowiu. Są to takie małe czerwono-brązowawe plamki ,nie przypominają mi opisywanych w internecie teleangiktazji -nie giną w wyniku dotyku również nie przypominają *pajączków* są raczej w kształcie koła o średnicy 1-2 mm. Czy można wiedzieć dlaczego pojawiły się akurat po zastosowaniu leków? Czy to jakaś reakcja skóry na te leki czy może wątroba zaczęła oczyszczać organizm z toksyn i stąd ten efekt? Nie odczuwam bólu w pod praym żebrem, może czasami gdy trochę więcej pojjem. Nie mam nadwagi, nawet przeciwnie lekką niedowagę, ale zawsze byłem dośc chudy, zbytnio więc nie wiem skąd to stłuszczenie, być może od leków które zażywałem przez ostatnie kilka miesięcy. Proszę o odpowiedź czy pojawienie się tych plam może świadczyć o tym iż coś poważniejszego dzieje się z wątrobą. Z góry dziękuję Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×