Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona przysadka i zmiany naczyniowe w tylnym płacie


Gość Klaudia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto mój wynik: Badanie przysadki wykonano w sekwencjach tse w obrazach T2 zależnych, oraz w obrazach T1 zależnych przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Skany wykonano w płaszczyznach osiowych, strzałkowych i czołowych. Przysadka w całości powiększona o wymiarach: 25 x 10,8 x 16 mm - pomiary odpowiednio w płaszczyznach osiowej, strzałkowej i czołowej W tylnym płacie po stronie prawej zmiany naczyniowe o wymiarach 12 x 4,3 x 4,5 mm. Zmiany naczyniowe wykazują typowe (dla naczynia) wzmocnione po kontraście. Naciekania tkanek sąsiadujących nie stwierdza się. Czy to coś poważnego? Czy to wskazuje na krwiaka lub guza przysadki? Stwierdzone badaniami zaburzenie widzenia, niedoczynność tarczycy i gonad. Bardzo dużo piję - ok.4-5 l dziennie. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klaudia

Błagam o pomoc.. Czy ktoś może powiedzieć mi, czy to coś poważnego..? Nie wiem co robić, czekam na wizyte u lekarza, ale jeszcze sobie długo poczekam, mimo iż zapisałam się prywatnie. Jak bedę wiedzieć co mi jest, to przynajmniej będę mogła spać spokojnie.. Pozrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sława

Witam, a poziom prolaktyny był badany? Ja miałam 10 krotnie podwyższony poziom prolaktyny, zaburzenia widzenia i w RM wykryto 4mm obszar, po uwzględnieniu innych objawów stwierdzono iż jest to mikrogruczolak, obecnie leczony Bromergonem. Oprócz ogólnego złego samopoczucia, i możliwości problemów z zajściem w ciąże, ogólnie nie jest to takie straszne jak się wydaje. uszy do góry ! Będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klaudia

Sława, dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź! Jeżeli chodzi o poziom prolaktyny to jest on zaniżony (bez mobilizacji wydzielania po metoklopramidzie): PRL po MCP: 0* - 1,93ng/ml [K:2,0-23,5], 60* - 1,93 ng/ml, 120* - 2,55 ng/ml. Mam obniżone stężenie wolnych hormonów tarczycy (fT3 - 1,24 pg/ml [1,64-3,45] i fT4 - 0,34 ng/dl [0,71-1,85]), co spowodowało niedoczynność tarczycy. Mam także niedoczynność gonad i zespół policystycznych jajników. Zaniżony jest także hormon wzrostu. W badaniu pola widzenia - rozsiane mroczki względne w kwadracie skroniowo-górnym prawego oka i obytki od góry obuoczne. Co do MR to widać w powyższym opisie. W wypisie ze szpitala stwierdzona częściowa niedoczynność przedniego płata przysadki. Czekam na wizytę u neurochirurga.. Ale dostać się nie jest tak łatwo i szybko.. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez borykam sie z problemem dotyczacym przysadki.mam niby gruczolaka i powiekszona przysadke. do tego podniesione tsh i prolaktyne z mlekotokiem.... duzo czytalam na temat zapalen przysadki m.i. limfocytarnego. i jakos opisana przez ciebie historia pasuje mi do tego.w tym wypadku czesto wlasnie dochodzi do niedoczynnosci przysadki. i jej powiekszenia .czy bylas ostatnio w ciazy albo jestes w okresie poporodowym? bo w 70 % zapalenia przysadki ujawniaja sie w tym wlasnie okresie. a jaki masz poziom ACTH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×