Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pojedyńcze zwapnienia przy PZT a wspomagający lek na osłabienie


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pana Doktora dziękuję za poprzednie odpowiedzi na temat pojedyńczych zwapnień występujących u mnie po wykonaniu USG 2 lata po przebyciu OZT. Raczej kwalifikują to już na PZT Ale Pan pocieszał mnie odpowiedzią, że przy pojedyńczych zwapnieniach - a pozostałe wyniki są w normie: parametry trzustkowe oraz wątrobowe i USG - inne narządy jak narazie bez uwag - to można z tym żyć. Lekko podwyższony cholesterol - mam przepisane tabletki : Simvasterol 20mg, zażywam też Kreon 10 000j. Moje pytanie : czy mógłbym zażywać chociaż 20 tabletek /jedno opakow./ tabletek Metanabol 5mg ? oczywiście zapisany na receptę?Widziałem, że niektórzy po przebyciu chorób a ich organizm jest wycieńczony, osłabiony lub jest Zespół Złego Wchłaniania to dostają. Może pomogło by mi to w przybraniu na wadze ponieważ wolno mi to idzie i jestem jeszcze trochę osłabiony. Jestem po 40-ce więc nie przybieram może jak młodsi pacjenci. Ćwiczę na *Atlasie* aby poprawić kondycję fizyczną i siły ale trochę osłabienie nie daje mi rezultatów jak przed zaostrzeniem w tym roku ze wzgl. na błąd dietetyczny.Może dlatego bym lepiej przyswajał jedzenie i lepiej się czuł. Czasami apetyt mam słaby i jakieś uciski po jedzeniu w żołądku. Wolałbym wiedzieć, czy prosić o zapisanie lekarzy o ten lek? będę bardzo wdzięczny za odpowiedż - dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×