Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rosnący guzek przy odbycie uwypuklający się podczas wypróżniania


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry mam 22 lata od około 1,5 roku mam wokół odbytu guzek, który z upływem czasu rośnie, utrudniając mi wypróżnianie. Guz ten mnie nie boli uwypukla się zaś, gdy chcę się załatwić. Gdy go dotykam wydaje mi się jakby to była skóra (balonik) wypełniony czymś płynnym np. krwią. Jak wspomniałem wcześniej nie boli mnie nawet kiedy ściskam go z dużą siłą. Kał jest naturalnej szerokości, ale najczęściej koloru ciemnego. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale czasami jeździ mi w żołądku i w jelitach oraz bardzo żadko ale jednak zdaża się, iż czuję lekki, kujący ból w okolicach odbytu. Nie wiem, co to może być boję się, że to może być rak proszę o diagnozę. Pozostając z wyrazami szacunku M.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Pan doktor objawy wskazuja na kaszaka.Czy przypadkiem nie próbowałaś wygniatać w tym miejscu jakiegoś mniejszego *syfka* itp. Mogło się zdarzyć że proces zapalny sie rozwinął i stąd te bolesne dolegliwości. Nie daj się przypadkiem namówić na maść ichtiolową. Może tylko zaszkodzić.Wbrew pozorom taki stan zapalny kaszaka jest niebezpieczny z uwagi że może zaatakować inne zdrowe organy np ucho. Chirurg powinien się tym zając a wycinek do badania histopatologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×