Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rokowania przy guzie jelita grubego z przerzutami do wątroby


Gość Malwina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Doktorze... Czy według Pana istnieje jeszcze jakaś możliwość przynajmniej próby leczenia chorego który ma następujące wyniki badań? Rozpoznanie: Ca jelita grubego - Adenocarcinoma (C18.3) Liczne przerzuty do wątroby (C78.7) Żylaki i wewnętrzne odbytu (I84.5) Dodam ze chory ma bardzo słabą morfologie krwi (przetaczanie krwii), ma 49 lat Proszę o odpowiedz to bardzo pilna sprawa. Z góry dziękuję Malwina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie samych tych informacji trudno mi doradzać. Nie wiem czy guz z jelita grubego został usunięty. Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z onkologiem. Możliwe, że onkolog podejmie próbę leczenia paliatywnego przy użyciu chemioterapii. Jednak przeciwwskazaniem do takiego leczenia mogą być słabe parametry morfotyczne krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo szybką odpowiedz! Guzy zostały wykryte 2 tygodnie temu, chory wczesniej czuł się dobrze. Guz jelita nie został usunięty ponieważ onkolog mi odradził jakiekolwiek działanie w postaci leczenia. Dostałam skierowanie jedynie do domowego hospicjum. Napiszę Panu więcej informacji o tym przypadku, a więc: Badanie usg jamy brzusznej wykazało w prawym płacie wątroby zmianę guzowatą wielkości 50 mm, oraz niejednolite masy w obrębie pętli jelitowych wielkości do 120 mm. z obecnością okolo 200 ml wolnego płynu w jamie brzusznej międzypętlowo W śródbrzuszu stwierdzono konglomerat posklejanych pętli o wym. ok. 102x80mm Badanie gastroskopowe wykazało na granicy antrum i trzonu modelowanie ściany żołądka przez zmianę guzowatą około 10 cm z błoną śluzową żołądka w tym miejscu nie zmienioną. W badaniu kolonoskopowym aparat wprowadzono do zgięcia wątrobowego - na tej wysokości stwierdzono okrężny naciek zwężający światło jelita. To jest skrócony opis choroby, a raczej chorób. Czy przy takich wynikach można mieć jeszcze szanse na leczenie? Jak pan sądzi? Czy powinnam dalej szukać lekarza który zgodzi się zająć mym Ojcem?? Czekam niecierpliwie na odpowiedz.... Malwina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy przy takich wynikach można mieć jeszcze szanse na leczenie? - leczenie na pewno, ale tylko typu paliatywnego np. operacyjne wytworzenie sztucznego odbytu, aby nie doszło do niedrożności, bo niestety niedługo może do tego dojść Jak pan sądzi? Czy powinnam dalej szukać lekarza który zgodzi się zająć mym Ojcem? - myślę, że tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×