Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

PZT z martwicą krwotoczną ropień wewnączotrzewnowy około 12-16 cm


Gość Traczyk Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Traczyk Tomasz

Krótka historia 6 zabiegów od marca do czerwca 2008 Laparotomia .Płukanie i drenaż jamy otrzwewnowej Ewakułacja zropiałego krwiaka nadbrzusza Relapaatomie nekrotomia płukanie po wypisie ścisła dieta i ja przestrzegam zero papierosów i alkoholu przyjmuję Kreon 25000 nospe forte i wrazie bólu tramal 100 ostatnio bóle coraz częściej wracają i wykonao mi 30.12.2008 gastroskopię .Rozpoznanie Zapalenie opuszki dwunastnicy w dolym odcinku trzy linijne ok.1.5 cm długości nadrzerki obrzęknięta zaczerwieniona śluzówka płaskie i wzniesione nadżerki dostałem antybiotyki i dodatkowo Controlog 40 moje pytanie brzmi panie doktorze czy mam się zgodzić na następny zabieg bo jeszcze przyplątała się przepóklina pooperacyja czy w moim przypadku nie wystawiam się na ogromne ryzyko mam już dwie blizny 15cm i 23cm i co za tym idzie strasze zrosty czy to się wszysko zagoi mam 39 lat i strasznie chcę żyć mam dla kogo proszę o pomoc i dziękuje. mam wrazenie że mój p.doktór nie mówi mi całej prawdy! Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy podporządkować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli on proponuje zabieg plastyki przepukliny brzusznej to jest w pana przypadku zapewne uzasadnione. Jest pan młodym człowiekiem, a przepuklina może się systematycznie powiększać, a co za tym idzie doprowadzić do powikłań (np. uwięźnięcia jelit i niedrożności). Skoro chirurg proponuje Panu ten zabieg raczej nie przewiduje technicznych problemów np. związanych ze zrostami w jamie brzusznej. Operacja przepukliny brzusznej jest raczej zabiegiem ograniczającym się do powłok brzusznych i z reguły nie niesie potrzeby wnikania w głąb jamy brzusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie za 3 tyg idę na oddział i zobaczymy co los pokarze może tylko pas. ale niepokoją mnie też te nawracające bóle sa bardzo silne i pojawieją się znikąd dlaczego? I jak długo tak będzie bardzo dokuczają i łapią czsami w nieodpowiednich miejscach i sytułacjach jak temu zaradzić bo przecież tramalu nie będę przyjmował wiecznie bo się uzalerznię .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×