Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból, rozpieranie, chrupanie, strzelanie i kłucie kolan po upadku z konia


Gość Jagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kolanem już od 4 lat. 2 lata temu jeszcze bardzo intensywnie trenowałam jeździectwo-sportowe. Miałam codziennie treningi. Pewnego dnia po zawodach jeździeckich (wtedy spadłam z konia)zaczęło mnie boleć kolano. Najpierw lewe a z biegiem czasu prawe. Zdarzało mi się spaść z konia na ziemie. Myślałam że to chwilowe ale poszłam do jednego lekarza który przepisał mi leki po których bardzo źle się czułam. (Arthron Complex) + różne maści typu Traumon. Nie przechodziło.Ucierpiał tylko mój żołądek. Kolejny przepisał leki po których też bardzo źle się czułam i jakieś tam naświetlania po których było jeszcze gorzej. Kolano mi puchło i czułam ogromne rozpieranie więc zrezygnowałam z brania leków. Następnie udałam się do kolejnego ortopedy który skierował mnie na 12 tyg. rehabilitacji w swojej klinice. Chodziłam ale to także nic nie pomagało, ból tylko się nasilał.Na rehabilitacji miałam ćwiczenia rozciągające mięśnie itp. Po 10 tygodniach chodzenia na rehabilitacje stwierdziłam że to i tak nie ma sensu ponieważ wydaję tylko niepotrzebnie 90zł za godzinę i ból nie ustępuje. Musiałam przestać trenować. Po 2 latach bez treningów ból nie ustąpił. Nadal czuje rozpieranie,chrupanie,strzelanie i takie dziwne uczucie jakby ktoś mi nagle wbijał igły w przód kolana.Boli także w środku kolana.Ból ukazuje się nie tylko podczas wysiłku (w moim wypadku teraz tylko chodzenie na przystanek ok 500m),przy dłuższym staniu czuje nacisk na kolana. Jak wstaje z łóżka czuje ze cos mnie ciągnie w kolanie. Jak wchodzę po schodach,robię przysiad lub jeżdżę na rowerze też czuje bardzo duży dyskomfort.Nie mogę wysiedzieć 45 min na lekcji bo po prostu nie skupiam się na zajęciach tylko na tym żeby w końcu móc wstać i rozchodzić kolano.Po kąpieli w gorącej wodzie nie mogę do końca zgiąć kolan. Prawdopodobnie przez ból lewego kolana zaczęłam bardziej obciąć prawe. Teraz bolą mnie oba. Nie wiem jak sobie z tym radzić Miałam robione usg 2 lata temu i prawdopodobnie mialam wtedy II stopień chondromalacji. W październiku 2010 r. robiłam RTG i wyszło że widoczne jest ognisko osteosklerotyczne. Rozpoznane zostało także boczne przyparcie rzepek. Mam pytania: *Jak mogę to leczyć i czy wg powinnam się z tym szybko udać do lekarza czy mogę przeczekać jeszcze trochę? *Co może mi być? *Czy przez te 2 lata kiedy była rozpoznana chondromalacja II stopnia mogło się bardzo pogorszyć? * Czy grozi mi jakaś artroskopia? * Czy jest jakieś inne wyjście oprócz leków które źle na mnie dzialają? Dodam jeszcze,że mam 19 lat, 175cm wzrostu i ważę 54kg Chcę do moich objawów dodać to,że jak kucam to na przodzie kolan po kilku sekundach robi sie taka hmm... bordowo sina plama tzn. pod skórą. Jak biegam na wf-ie to bardzo często jak biegnę to w kolanie nagle mnie coś pociągnie w tym kolanie (trwa to ok 5 sekund) musze się zatrzymać,rozmasować i rozchodzić. Po takim zdarzeniu czuje dość spory dyskomfort podczas chodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pisałam ten post więc mogę już na niego odpowiedzieć... Do Asia lat 10. 1. Idź do lekarza najlepiej ortopedy 2. Możesz mieć chondromalację kolana, uszkodzone jakieś struktury kolana albo zwykłe przeciążenie 3.Chondromalacja z biegiem czasu się powiększa 4. Artroskopia... zależy w jakim stanie jest kolano 5. Są różnego rodzaju zabiegi typu laser, krioterapia itd Napisz mi tu swoją sytuację to odpowiem*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joanna xx

witam 2 lata temu spadlam na kraweznik i udezylam sie w kolano z biegiem czasu przestalo bolec teraz odczowam silny pol i klucie w kolanie i chrupanie nie moge zginac nogi tak jak by mi cos blokowalo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×