Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie w przełyku po ćwiczeniach przy przepuklinie okołopępkowej


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu zrobiłem 20 brzuszków ma przepuchline około pepkową czy mogłem dostac przepukliny rozworu przełykowego poniewaz mam od tamtej pory dolegliwosci zęładkowe w przelyku pieczeniei takie dziwne wrazenie Dodatkowo mamzdiagnozowane 2 przepukliny pachwinowe 1 była jusz zoperowana 2 ma jusz termin na operacje czy operowac ją z siatka czy bez siatki 1 jest bez czy dolegliwosci zwiazane z żeładkiem moga wynikac z przepukliny około pępkowej mam 23 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie Ty decydujesz czy z siatka czy bez tylko lekarz.Najprawdopodobniej będzie to zabieg z wszczepem siatki,tym bardziej że nie należysz do osób zbyt odpowiedzialnych.Ćwiczenia brzuszków z dwoma zdiagnozowanymi przepuklinami pachwinowymi i przepuklina pępkowa to skrajna nieodpowiedzialność.Powinieneś się oszczędzać gdyż przepuklina może w każdej chwili uwięznąć i jest to stan zagrażający życiu a wysiłek fizyczny taki jak przy ćwiczeniach może być dodatkowym czynnikiem ryzyka. Pieczenie w przełyku to raczej zarzucanie treści pokarmowej ,ewentualnie jakiś refluks.Przy ćwiczeniach mógł się nasilić. Sugerowałbym oszczędniejszy tryb życia i zaniechanie dużego wysiłku do czasu aż się w tym temacie wypowie lekarz specjalista.Spokojnie idź na operację,potem rehabilitacja i dopiero wówczas powoli wracaj do aktywności sportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×