Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ponowne przyklejenie napletka po zabiegu u dziecka


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek w wieku 4 lat miał ściąganą skórkę z napletka, która ponownie się przykleiła parę dni po zabiegu. Teraz ma 6 lat parę tygodni temu miał powtarzany ten zabieg, jednak skórka ponownie jest przyklejona i nie schodzi z żołędzia, synek panicznie jest przerażony dotykiem tej okolicy nie daje się dotknąć. Bardzo proszę o poradę czy ponownie narażać dziecko na takie przeżycie związane z wizytą i ponownym ściąganiem? Czy może poczekać jeszcze, kiedy będzie starszy i zrozumie, że tak trzeba.? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem,ja bym poczekała,przeszłam to u syna w wieku 2 lat,teraz w wieku 4 byliśmy u chirurga,ale nie kazała ściągać na siłę,tylko z maścią w kąpieli powolutku.Doszłam do etapu *zażołędnego* ale teraz nie da sobie odciągnąć w ogóle,bo panikuje.Czekam w sumie sama na odpowiedź co dalej,ale skoro schodzi za żołądź bez operacji,myślę,że nie trzeba go stresować.W sumie to sześciolatek raczej sam powinien ściągać,ale trzeba pewnie długo tłumaczyć,super,że nie ma stulejki,ja na początku myliłam te dwa pojęcia :) Pozdrawiam i życzę sukcesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi doradzać w takich sprawach bez bezpośredniego badania. Radziłbym może chwili obecnej nauczyć dziecko jak powoli ściągać napletek, jak go ćwiczyć przy użyciu specjalnej maści z antybiotykiem i sterydem (o sposobie działania powinien poinformować chirurg dziecięcy). Jeśli w przeciągu kilku miesięcy takie działania nie dadzą efektu należy zastanowić się nad definitywnym leczeniem czyli obrzezaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj syn 4 latka mial tydzien temu robiony zabieg.Po dwóch dniach poszliśmy do kontroli i okazalo sie ze znowu sie zrasta .Chodziliśmy na opatrunki przez 3 kolejne dni ( smarowanie antybiotykiem) synek wrzeszczal ale trzeba.Dzisiaj jest 8 dzienpo zabiegu i sama codziennie smaryje i jest dobrze .Maly boi sie ,lecz gdy pytam czy boli jak smaruje to mówi , ze nie boli .Mam nadzieje ,że zagoi sie juz i na tym koniec naszej stulejki.Lepiej uporac sie ze sprawa gdzy dziecko jest młodsze bo to jest malutka trauma.I jeszcze jedno nie będzie juz zakarzen .Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :). Podczas kąpieli i długiej namowie synek sam ściąga delikatnie, ale tylko do momentu zakończenia żołędzia czyli w najgrubszym miejscu przed etapem* wejścia w rowek *i tu jest problem przyklejenia skórki dalej się nie da. Czy po taką maść mogę zgłosić się sama do chirurga ( podczas ostatniej wizyty nic nie wspomniał o maści) czy będzie konieczna wizyta w związku z tym? To obrzezanie mnie przeraziło jakie są powody do tak drastycznych posunięć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×