Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zbyt wczesne ściągnięcie napletka u dziecka


Gość Natala

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek miał ściągany napletek w wieku 2 lat,na siłę,co uważam za wielki błąd,teraz,(po przeczytaniu tylu zdań na forum i wizycie w wieku 4 lat u chirurga dziecięcego),rzeczywiście,nie miał stulejki,tylko zwężone *ujście*,lekarz ściągnął na siłę,(wtedy,u dwulatka)nie spodziewałam się,wtedy byłam mu wdzięczna,ale synek nie dawał sobie potem myć,przez pierwsze dwa tygodnie było nawet,ale potem,koszmar,tak płakał.Zostawiłam to i teraz na bilansie czterolatka dostałam skierowanie do chirurga dziecięcego,bardzo miła pani doktor,stwierdziła,że niepotrzebnie ściągnięto synkowi napletek na siłę wcześniej,bo to się zacieśnia później jeszcze bardziej :(.Fakt,miał pod skórką popękane takie,jakby krwinki i wróciło się,jako,że traumatyczne przeżycie było ciężkie dla mnie i dla niego,ale moje pytanie brzmi :dostał trzy tygodnie temu maść hydrocortisonum 1% i oczywiście mycie i ściąganie powolutku,a po kąpieli ściąganie i smarowanie tą maścią.Było świetnie,po czterech dniach napletek zszedł za główkę,ale po jeszcze następnym tygodniu,czyli ten sam etap,synek nie daje ściągać ani smarować,płacze,aż się zachodzi,naprawdę,ja muszę sama,bo mąż za granicą,ale nie umiem go zmusić.Wyczytałam tylko,że skoro schodzi już za żołądź,to,jeśli pozostanie na takim etapie co jakiś czas,to jest ok i nie trzeba zabiegów,co Pan mi poradzi?Boję się,nie chcę Synkowi robić tego,a z drugiej strony wiem,że jestem złą mamą,pocieszam się tylko tym,że wszyscy *męscy* znajomi mówią,że da sobie z tym radę,tylko,żeby go poinformować.20 maja mam kontrolę u chirurga,tak się boję,że uzna mnie za złą matkę,ale łudzę się i chciałabym znać Pana zdanie,czy jeśli napletek zszedł tak szybko za żołądź,to ćwicząc co jakiś czas z tą maścią,jest szansa na normalną poprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę na jakieś kilka dni przestać ściągać napletek i znów po jakimś czasie zacząć od nowa z niewielkimi przerwami, aby odstresować dziecko. Oczywiście jest duża szansa skoro ściągnęła Pani całkowicie napletek z żołędzia, że wszystko będzie w należytym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×