Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Efekt kosmetyczny po rekonstrukcji piersi


Gość iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze! Czy ładniejszy efekt kosmetyczny osiąga się przy jednoczasowej rekonstrukcji połączonej z mastectomią czy przy rekonstrukcji odroczonej np. dwa lata po mastectomii? Mam oszczędzoną pierś po raku piersi, ale obciążenie genetyczne 5382ins C nie daje mi spokojnie spac. Poprostu nie wiem co robic. W sumie przeszłam całe leczenie, wszystko od czterech lat jest OK. Ale chciałabym pozbyc się przynajmniej tej jednej piersi (po przejściach).I nie wiem jak to zrobic. Lekarze mają różne zdania w tej kwestii. Ale wiem,że z NFZ przysługuje mi taka operacja skoro mam BCRA1+. Jak to zrobic? Chciałabym, żeby to jakoś wyglądałlo. Mój rak był G3, potrójnie ujemny T2N0M0 Narządy rodne usunięte z powodu dużych mięśniakówOpieka poradni genetycznej-rezonans magnet. raz w roku i wszystkie możliwe badania zapewnione. Czy to wystarczy?.Naprawdę nie wiem kogo mam słuchac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ładniejszy efekt kosmetyczny osiąga się przy jednoczasowej rekonstrukcji połączonej z mastectomią czy przy rekonstrukcji odroczonej np. dwa lata po mastectomii? - w świetle najnowszych wyników, najlepsze efekty kosmetyczne raczej osiąga się przy rekonstrukcji odroczonej Czy to wystarczy? - tak, taka opieka i takie badania okresowe są wystarczające w Pani przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×