Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysypka na brodawkach


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 34 lata,od ok.7 lat mam drobną wysypkę na brodawkach-nie piecze,nie swędzi,nie sączy się,nie powoduje dyrkomfortu. Brodawki nie są ani wklęsłe,ani wypukłe(są normalne,poza tą wysypką). Nie rodziłam,nie karmiłam,níe cierpię na jakieś alergie o kt.bym wiedziała. Chyba mam hirsutyzm ponieważ wokół brodawek mam pojedyńcze włoski a na podbródku i rękach jest ich całkiem sporo. Pobolewa mnie(ból tępy) zewnętrzny(bliżej pachy),górny kwadrant lewej piersi-przy dotyku oraz miejsce odpowiadające godz.7 na zegarze również przy dotyku ale ten ból jest jakby bardziej kłujący i tym razem umiejscowione od wewnątrz-blisko mostka. Na co mogą wskazywać opisane objawy? Jakie badania zrobić? Wkrótce doczekam się usg. Pozdrawiam i dziękuje, Anna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiadać na takie pytania bez bezpośredniego badania. Być może ta wysypka to po prostu zaczopowane gruczoły łojowe czyli prosaki, zmiany bardzo częste występujące w tej okolicy, nie wymagające leczenia, mogące tylko dawać niewielki defekt estetyczny. Co do dolegliwości bólowych związanych z sutkiem być może to jakieś zmiany typu zapalnego, może mastopatia czyli nadmierna reakcja gruczołu sutkowego na wahania hormonalne w organizmie co wyzwala dolegliwości bólowe. Nadmierne owłosienie może być objawem zbyt dużej ilości hormonów męskich płciowych we krwi (ocena poziomu testosteronu i androstendionu we krwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×