Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie zatkanego gardła i ból gardła przy refluksie dwunastniczo żołądkowym


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od około dwóch lat cierpię na refluks dwunastniczo-żołądkowy. Miałem gastroskopię i w ten sposób problem został stwierdzony, ale nie jestem pewien czy to refluks powoduje wszystkie moje objawy. Dlatego chciałem zapytać na tym forum bo mój lekarz delikatnie mówiąc już mnie wkurza tym, że nie może nić poradzić. Mam 18 lat i chyba moja frustracja jest uzasadniona. Przede wszystkim czuję jakbym miał coś w gardle jakieś poł godziny- godzinę po jedzeniu. Nic mnie nie pali, nic nie piecze, ale jednak jakiś tam ból w tym przełyku czuje. oóglnie jakby to było tylko tyle to by mi to nawet nie przeszkadzało. Ale prócz tego dopada mnie często ból w plecach(tak mi się wydaje) po prawej stronie dośc nisko tak jakby nerka. Raz jak wstałem i mnie zabolało to zemdlałem z bólu. Kamieni nie ma ani w przewodach zółciowych ani w nereczkach(USG). Do tego jeszcze jak biegam nawet truchtem to po chwili łapią mnie jakieś dziwne skurcze w jelitach jakby. Coś jak kolka - biegam albo idę - boli, przystaję - przestaje boleć. Dziwne to dla mnie jest niesamowicie i denerwujące bo jestem w wieku w jakim jestem i brak aktywności fizycznej mnie dobija. Oczywiście z 3 razy już wybijałem robaki i nic nie pomagało. Lekarz oczywiście wymyślił jakąs gadkę że musze z tym żyć(wft???). Do tego mam pytanie czy refluks powoduje takie rzeczy jak suchość w ustach? To jest okropnie denerwujące, jeszcze jak nasila się w stresowych sytuacjach to już maskara kompletna. Dla się z tym jakoś walczyć(bo z butelką wody 24/h nie będę chodził).... w przyszłości chciałbym poddać się operacji laparoskopowej na wyleczenie tego dziadostwa. Czy po tej operacji bede mógl zyć normnalnie(jeść i pić co będe chciał) i objawy nie powrócą? Błagam...pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Objawy mam podobne, poczytaj o zespole jelita wrażliwego. Dieta dieta, broń Cie Boże przed operacją tylko w konieczności - to zawsze jest duża ingerencja i lepiej zrobić wszystko co się da niż uciekać się do tego. Powodzenia w odkrywaniu siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×