Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększony wyrostek haczykowaty


Gość Zofia

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o interpretacje TK: 1. W 8 segmencie wątroby widoczne hipodensyjne ognisko 5mm ulegające wzmocnieniu kontrastowemu, drobny naczyniak? zmiana przypadkowa? meta? Wątroba Niepowiększona. 2. Wyrostek haczykowaty powiększony 36 mm, bez wyróżniających się zmian ogniskowych, trzon i ogon niepowiększone. 3. Węzły chłonne niepowiększone, wszelkie inne narządy również dobrze. W październikowej (1. października) operacji zespoleń wykryto 6cm guza głowy trzustki i NIE WYCIĘTO go. Wtedy miał 6 cm. Co to znaczy? Nie wiem co mam myśleć bo nic mnie nie boli, ale mam mały kaszel od tygodnia i lekki ból w okolicach lewego żebra przy najgłębszym możliwym wdechu. Ale mam nadzieje że to od przeziębienia, albo coś takiego. Choruje także na zwyrodnienie stawów. Amylazę mam obniżoną do 21, resztę wyników morfologii OK. Co oznaczają te wyniki badań w 6 miesięcy po operacji? Czy mam powody do niepokoju? P.S.: Miałam konsultacje onkologiczną i gastroenterologiczną (przed TK), powiedziano mi, że nie mam powodu do dużego niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guz wycofał się - nie został obecnie uwidoczniony w badaniu TK (zapewne był pochodzenia zapalnego), a powiększenie niewielkie wyrostka haczykowatego trzustki nie budzi niepokoju. Niewielka zmian w wątrobie raczej też nie wskazuje nic niepokojącego. Oczywiście wynik należy jeszcze skonsultować z onkologiem i oczywiście myślę, że za około 6 miesięcy wykonać kontrolne TK. Obecne objawy jakie Pan opisuje raczej związane są z przeziębieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×