Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żyły po operacji żylaków lewego jądra


Gość Micha£ Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Micha£ Jan z Katowic

Pare lat temu mialem operacje zylakow lewego jadra metoda paolo, w sierpniu 08 mialem operacje wodniaka lewego jadra , mialem lekkie komplikacje po zabiegu goraczka 38 stopni,bylem w szpitalu i dostalem antybiotyki i dicofenac 100, pojawilo sie lekkie zapalenie bylem na kontroli w listopadzie i otrzymalem od lekarza furaginum i dicofenac50, od wczoraj boli mnie lekko zyla jest pogrubiona w dwoch miejscach zyla ta znajduje sie po prawej stronie i biegnie odpoczatku penisa z lewej strony w bok do gory i konczy sie przy bliznach po wodniaku, czy to jest jakis stan zapalny?Co robic nie mieszkam w Polsce i niestety nie moge narazie udac sie do urologa???Druga sprawa lekarz mowil mi ze zylaki znowu sie odnowily i tzreba bedzie je zoperowac wkrotce, planuje to zrobic za rok , czy moge chodzic na silownie???Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywany przez Pana stan może świadczyć o stanie zapalnym powrózka nasiennego, żył prącia. Trzeba na pewno skontaktować się z lekarzem, który po zbadaniu włączy odpowiednie leczenie (środki przeciwzapalne, ewentualnie antybiotyk). Niestety wysiłek fizyczny, zwiększający ciśnienie w jamie brzusznej może spowodować powiększenie się żylaków powrózka nasiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micha&pound* Jan z katowic

Lekarz oststnio przepisal mi furaginum i dicofenac 50 mam to brac? Niestety nie wiem czy lekarz tu w angli bedzie wiedzial o co chodzi? A do polski niestety nie moge jechac? Czy udac sie do ogolnego lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nietaktowny medyczny język angielski znacząco rożni się od typowego angielskiego, większość osób czuje się pewniej idąc do lekarza który rozmawia w ojczystym języku. często ludzie idąc do lekarza w PL uważają ze mówi do nich po CHIŃSKU, nie rozumieją typowych medycznych zwrotów i nazewnictwa a co dopiero w UK!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×