Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nogi nad miejscem usunięcia żylaka


Gość Elka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 tygodnie temu miałam operacje usunięcia żylaków metodą klasyczną,obecnie boli mnie miejsce w okolicach uda gdzie mam siniaki a nie cięcie a nacięcie jest w pachwinie i łydce,czasami czuję lekkie zgrubienie czy to coś złego?Po operacji miałam nosić pończochy uciskowe II stopnia przez 2 tyg,noszę,nie wiem czy one zbyt mocno nie uciskają,czy później też je mam nosić czy już starczą zwykłe?a ten ból czy to czasami nie jakiś skrzep?brałam zastrzyki przeciw zakrzepowe ale się boję tego zakrzepu,a może powinnam rozgrzewać to miejsce,chodzę dosyć dużo,więc *pompuję* krew,proszę o poradę dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to coś złego? - to raczej dość typowe objawy po tego typu zabiegu nie budzące raczej niepokoju czy później też je mam nosić czy już starczą zwykłe? - dobrze je nosić przynajmniej przez miesiąc po zabiegu, im dłużej tym lepiej a ten ból czy to czasami nie jakiś skrzep? - proszę się nie martwić, na pewno to nie zakrzep, w przypadku wątpliwości trzeba w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga brałam zastrzyki przeciw zakrzepowe ale się boję tego zakrzepu,a może powinnam rozgrzewać to miejsce - nie ma potrzeby rozgrzewania tego miejsca, można ewentualnie zastosować żele z dodatkiem heparyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUZA dawka heparyny jest w liotonie do smarowania rajstopy sciagajace zakladamy zanim wstaniesz z łozka.po zabiegu bierze sie zastrzyki w brzuch clexane przez ok miesiac zgrubienia miną ale dla pewnosci idz do naczyniowca do kontroli pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×