Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrzody żołądka - jak długo trwa leczenie? są zaraźliwe?


Gość Zofia

Rekomendowane odpowiedzi

Leczy się dietą oraz stosowaniem leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez śluzówkę żołądka (najczęściej inhibitorami pompy protonowej). Wrzody żołądka to ubytki w błonie śluzowej żołądka. Leczy się około 2-3 miesięcy. Nie jest to zaraźliwa choroba. Patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_wrzodowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wieku raczej znikome prawdopodobieństwo. Zresztą jesli wrzód był wykryty podaczas badania endoskopowego zapewne pobrane były wycinki do badania histopatologicznego, które wyjaśnią dokładnie jakie podłoże jest tego wrzodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po leczeniu antybiotykiem , teraz lykam 2 razy dziennie Helicid.Jednak nadal mnie boli wrzod-zoladek. Nie moge zniesc bolu.Lykam 1 dziennie Panadol. Czy dobrze robie? A co moge brac innego na usmierzenie bolu? Jestem zalamana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal helicid,,kup na recepte NEXUM 40 mg--raz dziennie.przestanie bolec -to jest lek na żołądek. na ból mozesz bra ibuprom ale tylko w kapsułkach czyli w żelu 400 mg co 4 -6 godzin.jesli nie pomoze to popros o recepte na Tramal--- to sa mocniejsze opiaty. nexum pomoże . jaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypiłem sok z ziemniaka. Przeczytałem, że dobry jest również sok z ziemniaka. Trzeba pić codziennie rano po pół szklanki na czczo rano świeżego soku z ziemniaka i na pół godziny położyć się ogrzewajac brzuch poduszką elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzody żołądka najlepiej leczyć odpowiednią dietę 😉 ja od pół roku jestem na indywidualnej diecie, którą przygotowała dla mnie moja zaufana pani dietetyk Beata Ślebzak-Cebula i dzieki niej w tym momencie czuje się bardzo dobrze a dolegliwości minęły... oczywiście regularnie chodzę na konsultacje zeby nie było ale jest naprawdę w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×