Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zofia

Wrzody żołądka - jak długo trwa leczenie? są zaraźliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zofia
Jak sie to leczy? długo trwa leczenie?? co to za choroba?? czy jest to zaraźliwe-chodzi mi czy mój chłopak może sie tym zarazić przez pocałunki??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Leczy się dietą oraz stosowaniem leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez śluzówkę żołądka (najczęściej inhibitorami pompy protonowej). Wrzody żołądka to ubytki w błonie śluzowej żołądka. Leczy się około 2-3 miesięcy. Nie jest to zaraźliwa choroba. Patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_wrzodowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zofia
Trochę czytałam na ten temat, i tak coś było wspomniane o raku-mam dopiero 15 lat, i trochę sie przestraszyłam... jak duże jest prawdopodobieństwo wystąpienia raka!!??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W Twoim wieku raczej znikome prawdopodobieństwo. Zresztą jesli wrzód był wykryty podaczas badania endoskopowego zapewne pobrane były wycinki do badania histopatologicznego, które wyjaśnią dokładnie jakie podłoże jest tego wrzodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Teresa
Jestem po leczeniu antybiotykiem , teraz lykam 2 razy dziennie Helicid.Jednak nadal mnie boli wrzod-zoladek. Nie moge zniesc bolu.Lykam 1 dziennie Panadol. Czy dobrze robie? A co moge brac innego na usmierzenie bolu? Jestem zalamana!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marysia
Czy wrzody bardzo bolą ? jak dlugo może tak boleć ?Co mozna brać na te bóle oprócz Ortanolu 2X 40 mg .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jaga
wywal helicid,,kup na recepte NEXUM 40 mg--raz dziennie.przestanie bolec -to jest lek na żołądek. na ból mozesz bra ibuprom ale tylko w kapsułkach czyli w żelu 400 mg co 4 -6 godzin.jesli nie pomoze to popros o recepte na Tramal--- to sa mocniejsze opiaty. nexum pomoże . jaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iwona
Nie powinno sie brac zadnych srodkow przeciwbolowych bo one bardzo draznia blone ochronna zoladka!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lukasz
w zadnym wypadku ibuprom tak powiedzial mi lekarz. Wyczytalem ze na wrzody dobry jest sok z kapusty 2/3 szklanki dziennie z sokowirowki, oraz siemie lniane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Jeszcze ponad -dwa miesiące temu Brałam środki przeciw bólowe wkońcu trfiłam do szpitala i miałam operacje okazało się że to wrzód

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marcin
Proponuje wziac na recepte polprazol 40 mg.. od 3 tygodni bolal mnie zoladek wiec poszedlem do lekarza , z ten zapisal mi wlasnie ten lek , bol jak reka odjal !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Artur
Ja wypiłem sok z ziemniaka. Przeczytałem, że dobry jest również sok z ziemniaka. Trzeba pić codziennie rano po pół szklanki na czczo rano świeżego soku z ziemniaka i na pół godziny położyć się ogrzewajac brzuch poduszką elektryczną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wiolata30

wrzody żołądka najlepiej leczyć odpowiednią dietę 😉 ja od pół roku jestem na indywidualnej diecie, którą przygotowała dla mnie moja zaufana pani dietetyk Beata Ślebzak-Cebula i dzieki niej w tym momencie czuje się bardzo dobrze a dolegliwości minęły... oczywiście regularnie chodzę na konsultacje zeby nie było ale jest naprawdę w porządku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.