Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pojedyncze zwapnienia w obrębie ogona trzustki przy przewlekłym zapaleniu trzustki


Gość Arek lat 43

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek lat 43

Panie doktorze czy przy PZT jeżeli są pojedyńcze zwapnienia w obrębie ogona trzustki od strony trzonu jest potrzebna interwencja chirurgiczna? inne wyniki z krwi oraz USG wyszły w normie oraz enzymy trzustkowe także. Czy można z tym żyć nie chudnąć a nawet trochę przybrać na wadze oraz czy zawsze będą występować - jak to opisują bóle brzucha lub żołądka /niestrawności/? Mam niekiedy lekkie uciski w żołądku po jedzeniu lecz może to spowodowane jest stresami jakie przechodzę po otrzymaniu wyniku z USG. Czy te zwapnienia pojedyńcze jeżeli będę żył ostrożnie i odżywiał się prawidłowo nie będą rozszerzały się dalej jeżeli nie będzie zaostrzeń? Po wykonaniu TK opisano to na OZT jednakże USG wykazało pojedyńcze zwapnienia - nie wiem co o tym myśleć? Czy można z tym żyć bezpiecznie? Dziękuję za poświęcenie czasu i odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze czy przy PZT jeżeli są pojedyńcze zwapnienia w obrębie ogona trzustki od strony trzonu jest potrzebna interwencja chirurgiczna? - absolutnie nie, nie jest to wskazaniem do leczenia operacyjnego Czy można z tym żyć nie chudnąć a nawet trochę przybrać na wadze - tak, można czy zawsze będą występować - jak to opisują bóle brzucha lub żołądka /niestrawności/? - nie, nie zawsze, nie jest to regułą Czy te zwapnienia pojedyńcze jeżeli będę żył ostrożnie i odżywiał się prawidłowo nie będą rozszerzały się dalej jeżeli nie będzie zaostrzeń? - tak, nie powinny się rozszerzać Po wykonaniu TK opisano to na OZT jednakże USG wykazało pojedyńcze zwapnienia - nie wiem co o tym myśleć? - w takim przypadku, w przypadku trzustki bardziej miarodajnym badaniem jest TK Czy można z tym żyć bezpiecznie? - tak, oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie Panu dziękuję za odpowiedż na moje pytania. Czy może mi Pan odpisać - według opisu najpierw TK a póżniej USG czy Pana zdaniem może być to po przebytym OZT jak napisano najpierw : *po błędzie dietetycznym* po ostrym zapaleniu trzustki w 2009 roku czy raczej PZT? Jeżeli jeszcze trawienie u mnie będzie jak opisałem być może pod wpływem stresów, które do tej pory mnie trzymały a dzięki Panu może stopniowo odejdą - za co dziękuję - co radziłby Pan mi abym zażywał przez jakiś czas może na żołądek?Pozdrawiam i dziękuję. Apteka Panie doktorze proponuje mi zakupić Flavon /suplement diety/ z zawartością warzyw lub soków. Nie wiem, czy w moim przypadku mogę to zażywać? Podobno jest to tematem wykładów niektórych lekarzy w hotelu Sobieski obok Spodka w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×