Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone próby wątrobowe, rumień na dłoniach i ból pod żebrem


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa 3 tygodnie z powodu bólu pod prawym żebrem, dokładnie poniżej linii żebrowej, wybrałem się do lekarza, który skierował mnie na badania oraz na usg jamy brzusznej. Wyniki najbardziej istotne: alat -45 (5 -41) aspat 73 (5 -41) alfa-amylaza -59 (krew norma 25-94) alfa-amylaza -390 (mocz norma 50- 650) Morfologia: WBC -6.0 (4 -10) Lymph# -1.5 (0.8 -4.0) MID# -0.6 (0.1 -0.9) Gran# - 4.2 (2.0 -7.0) Lymph% -22.7 (20 -40) MID% -9.9 (3- 9) Gran% -67.2 (50 -70) HBC -12.8 (11-19) RBC -4.09 (3.5 -5.5) HCT -38.7 (37 -50) MCV -94.4 (82 -95) MCH -31.5 (27-31) MCHC -33.7 (32 -36) RDW -CV -13.9 (11.5 -14.5) RDW-SD -45.4 (35 -56) PLT -137 (100 -300) MPV -8.8 (7-11) PDW -15.8 (15-17) Mocz w normie. W usg jamy brzusznej opis wątroby: Wątroba niepowiększona, o wzmożonej echogeniczności -stłuszczenie bez zmian ogniskowych. Dostałem Esseliv forte lub inny dostępny bez recepty wg uznania, byle systematycznie oraz dietę wątrobową. NIestety ból się przez te 3 tygodni nasilił -takie odnoszę wrażenie, dłonie mam bardzo czerwone, podeszwy stóp trochę mniej ale też nie wyglądają jak powinny i dodatkowo pojawiło się lekkie swędzenie głownie na plecach. Co do nasilenia bólu czy ocen stopnia zaczerwienienia lub stopnia świądu są to oczywiście moje subiektywne odczucia, ale tyle się naczytałem o tym iż wymienione przeze mnie objawy występują raczej przy marskości a nie przy stłuszczeniu, że cały czas boję się czy nie doszło do pomyłki np. podczas usg. Proszę o poradę, co państwo sądzą o tych wynikach. Czy doświadczony lekarz (znany w mieście jakieś 30 lat stażu) mógł się pomylić?. Czy na usg można pomylić stłuszczenie z poważniejszymi chorobami? I co świadczą te podwyższone próby wątrobowe. Wizytę kontrolną mam dopiero po trzech miesiącach a tak jak wspomniałem objawy w tym ból się nasilają. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, wyniki badań raczej w normie. Wątroba nie jest powiększona, jedynie lekko stłuszczona, co dotyka wielu z nas (zła dieta, używki). Myślę, że powinieneś udać się ze swoimi objawami do innego lekarza, bo możesz przeoczyć coś bardzo ważnego. Takie objawy nie są przypisane wyłącznie do chorób wątroby. Poza tym wątroba nie boli - ból występuje dopiero w momencie powiększenia się - wiem, bo sama mam powiększoną wątrobę. Być może zmiany na ciele świadczą o jakiejś chorobie skóry? W razie wątpliwości udaj się na ponowne badanie USG do innego specjalisty. Pozdrawiam i życzę zrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×