Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyników krwi dziecka przy częstych infekcjach


Gość mamaKacpra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamaKacpra

Moj 7 letni synek dosyc czesto lapie infekcje. Ostatnio troche goraczkowal. mial zaczerwienione gardlo lekarz podejrzewal angine, ale ze ostatnio bral antybiotyk chcial sie upewnic czy na pewno bedzie mu tym razem potzrebny i kazal zrobic morfologie. Wyniki mnie bardzo zaskoczyly. WBC = 18,2 Gran= 15,00 (norma do 7,8) a procentowo w normie., limf i mid w normie procentowo i ilosciowo. HGB = 11,3, HCT =35,7, PLT 198, minimalnie obnizone MCH i MCHC Rozmaz 83% segmentowe, 17% limf. CRP 3,89. Na nastepny dzien powtorzylismy crp= 24,6!! a OB= 28. 5 m-cy temu miał robione wyniki i wszystko bylo w porzadku. Prosze mi powiedziec czy to rzeczywiscie angina ( maly dostal antybiotyk) i zelazo. Czy moze to byc bialaczka? Prosze o jakas wskazowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne angina, białaczka mogłaby być gdyby któryś klon komórek był nieproporcjonalnie większy, dodatkowo podejrzenie anginy utwierdza w przekonaniu, że jest to odpowiedź na proces zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyniki wskazują na stan zapalny w organizmie i to typu bakteryjnego (zwiększona ilość granulocytów) dlatego myślę, że powodem jest właśnie angina. Raczej nie ma w tym przypadku podejrzenia białaczki. Odpowiednia antybiotykoterapia powinna zniwelować wszelkie objawy i doprowadzić do unormowania morfologii krwi i obniżenia poziomu CRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×