Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunki, zaparcia i ból jelit po smażonych potrawach a kolonoskopia


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Mam 23 lata, jestem studentką. Miałam dzisiaj kolonoskopię bez znieczulenia(na własne życzenie). Lekarz zalecał w znieczuleniu ogólnym, ale myślałam,że wytrzymam. Niestety podczas badania nie dotrwałam do zbadania całej esicy.Wpadłam w panikę i poprosiłam o zaprzestanie badania. Dotychczas,badając okrężnicę nic nie stwierdzono. Możliwe jest,że mam coś w reszcie esicy, mimo że reszta część jelita grubego jest w porządku? Badania zrobiłam, ponieważ miałam biegunki na zmianę z zaparciami i bóle jelit po zjedzeniu niektórych produktów(zwłaszcza smażonych).Poza tym stres też nasilał u mnie te bóle.Stwierdzono u mnie zespół jelita nadwrażliwego.Mimo to zdecydowałam się na badanie, by upewnić się,że nic mi nie jest. Teraz się martwię,że coś mam w esicy, bo nie dokończono badania. Jakie jest prawdopodobieństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, badanie kolonoskopowe z reguły jest badaniem bolesnym i nieprzyjemnym. Uczucie to potęguje stres, strach i wstyd. Zaleca się je przeprowadzić w znieczuleniu. Zdecydowanie odradza się przeprowadzać je bez znieczulenia, wręcz w niektórych krajach jest to zabronione. Jest to jednak badanie dość inwazyjne. Będzie pani musiała powtórzyć badanie w znieczuleniu, aby rozwiać wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć pewny obraz jelita trzeba wykonać całe badanie i pobrać wycinki.Ja za pierwszym razem też miałam to badanie bez znieczulenia,ze względu na silny ból badanie zakończyło się na esicy.Po trzech miesiącach powtórzyłam kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym i wykonano całą,pobrano wycinki z końcowego odcinka jelita cienkiego i tam stwierdzono nieswoisty,przewlekły stan zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

ja od dwóch miesięcy mam bóle brzucha,nie mogę jeść smażonego ,pieczonego mięsa,jedynie gotowane ryby w wodzie,nie mogę jeść normalnego chleba,bóle nasilają się od pępka w dół i to dość silne,po gastroskopij nic nie znaleziono.po rektoskopij też nic nie widać,jedynie szczątkowe krwawienie, Jem tylko kaszki,wodniste zupki bo kolonoskopia dopiero za miesiąc. Straciłem na wadze już 8 kg,brak biegunki czy nudności,ogólne osłabienie a medicusi nie wiedzą co mi jest.I co mam robić?Mam 73 lata i inne badania są w miarę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×