Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i ból szczęki po przeskoczeniu żuchwy


Gość mańka74

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mańka74

Witam.Mam od dwóch tygodni problem z bólem z prawej strony szczęki.Przed dwoma tygodniami przeskoczyła mi szczęka i od tamtej pory mam dretwienie i ból szczęki. Boli ze nie mogę jesc, nie mowiac o otworzeniu buzi.Nawet mam wrazenie ze ciągle boli mnie ucho.Nie wiem gdzie mam iśc z tym problemem.Reumatologa mam dopiero w czerwcu.Bardzo proszę o pomoc.Dziekuję mańka74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z ortopedą. Zazwyczaj po takim zwichnięciu żuchwy ból występuje w tej okolicy jak Pani opisuje przez kilka tygodni. Jest to typowe i powinno powoli ustępować. Można zastosować żele i maści przeciwbólowe i przeciwzapalne właśnie na tą okolicę dostępne bez recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwichnęłam staw skroniowo żuchwowy to leczyłam się u chirurga stomatologa - u mnie szczęka wypadła i musiałam mieć nastawianą. Leczenie było długie i niestety do dziś odczuwam dolegliwości, najpierw miałam unieruchomioną szczękę, potem szyny blokujące ruchy boczne szczęki i szyny rozciągające bo zrobił mi się szczękościsk, do tego laseroterapię, jonoforezę i dużo leków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę specjalistą dokładnie w dziedzinie patologii szczęki i żuchwy jest chirurg szczękowy co jest specjalizacją stomatologiczną. Ale także zajmuje się tym też ortopeda, ale w mniejszym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko ze jestem juz po zabiegu nastawienia stawu skroniowo-zuchowego.Zabieg odbył sie pod narkozą.Następnie usztywnienie żuchwy z wew. jak i zew.strony .Po 3 dniach załozono mi szynę wew. która trzeba nosić około od 4-6 miesięcy.Co dwa tygodnie szyna bedzie podpiłowywana.Do tego fizjoterapia manualna 2xtyg.Do tego kontrole co dwa tygodnie w klinice stomatologii gdzie odbył sie zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×