Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy wątroby po posiłku po wypadku samochodowym


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz

Witam. jestem po wypadku samochodowym 12.03.2011.MAM 32lata. Sprawca wjechał we mnie czołowo ok 80km/h miałem pasy. po zdjęciach rtg jest w miarę ok, dochodzę do siebie, większość obrażeń to mocne stłuczenia i siniaki. pojawiły się u mnie bóle w okolicy wątroby po posiłku.Dnia21.03.2011 lekarz prowadzący (chirurg) nakazał badanie usg. Stwierdzono: wątroba jednorodna, prawidłowej wielkości i echostruktury, z hiperchogenicznym ogniskiem średnicy 1cm, widocznym w segmencie 7, mogącym odpowiadać naczyniakowi. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez kamieni, drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka i śledziona zmian nie wykazują. Aorta brzuszna prawidłowej szerokości. w przestrzeni zaotrzewnowej nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Nerki bez zastoju i kamienicy, z prawidłowym zróżnicowaniem miąższowo-zatokowym. Pola nadnerczowe wolne. Pęcherz moczowy gładkościenny. Nie uwidoczniono wolnego płynu w jamie brzusznej ani w jamach opłucnowych. Moje pytania to : Czy ten naczyniak może być groźny, czy mógł być efektem kolizji? Dodam iż od taty strony dwaj jego bracia mieli raka, ich tato (mój dziadek) też. proszę o pomoc. Pozdrawiam i życzę wszystkim wspaniałej wiosny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×