Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny stolec przy zespole jelita drażliwego


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo prosze o porade bo wiem ze mam problem tylko nie wiem czy z glowa czy jelitami. Od jakiegos czasu meczy mnie paniczny lek przed rakiem jelita grubego, odbytu . Nie jest to niczym uzasadnione bo nikt w rodzinie nie chorowal w mlodym wielu (mam 29 lat) ani nie mialam zadnych dolegliwosci oprocz sporadycznego klucia w prawym dole biodrowym. USG nic nie wykazalo. Jednak jak sie zaczelam nad tym zastanawiac to stwierdzilam, ze ostatnio unormowal mi sie stolec nie miewam juz zaparc i gdzies wyczytalam ze to tez moze byc zly znak. Tak sie zdenerwowalam ze cos mi dolega, ze zrobilam Test tumor m2-pk. Zaczelam sie czuc jakby ciagle mi sie chcialo do toalety. W efekcie przez tydzien oddawalam po 3, 4 stolce z czego dwa to tylko tzw. bobki. przypomnialam sobie wtedy ze kiedys zaobserwowalam odrobine krwi w sluzie na papierze i wpadlam w panike. Po jakims czasie przyszedl negatywny wynik testu ponizej 1 i wszystko sie unormowalo. Ostatnio jednak znowu zauwazylam ze jeden bobek byl jakby zakrzywiony bumerang, zalamany pod katem prostym a innym razem po stolcu normalnych rozmiarow wyszedl jeszcze maly cieniutki fragment olowowaty . Czy powinno mnie to niepokoic i sklonic do wizyty u proktologa czy moze to moja kancerofobia miesza mi w glowie. Tym razem pytam bo bankrutuje juz powoli na lekarzy szukajac potwierdzenia ze jestem zdrowa. Dodam jeszcze ze 10 lat temu stwierdzono u mnie bez dodatkowych badan po pobycie w szpitalu zespol jelita drazliwego. Bardzo prosze o porade czy opisane zdarzenia powinny mnie niepokoic czy moze test tumor rozwiewa wszelkie obawy. z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolonoskopia rozwiewa wszelkie wątpliwości. Test TUMOR jest trafny, ale... Prosze zrobić to badanie i jeśli będzie dobrze można w sprawie jelita spać przez wiele lat spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam stwierdzony zespół jelita drażliwego. Miałem postać mieszaną , lekarz przepisał mi debridat oraz trilac które cały czas zażywam ( wczesniej 3x dziennie , teraz 2x dziennie debridat i raz trilac) , objawy jelita utrzymuja się dalej choc w mniejszym nasileniu. Mam bóle brzucha itp , ale od około miesiąca zmienił się wygląd stolca. Robie takie *bobki* grudki pojedyncze a często są posklejane w większe kawałki , zlepione są ze sobą takim pomaranczowym śluzem , czy to normalne ?? Tego śluzu jest też sporo na papierze a te *bobki* są dość twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×