Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgaga, nudności, bóle żołądka i nadbrzusza przy przepuklinie rozworu przełykowego


Gość Olka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 4 lat mam przepukline rozworu przełykowego i refluks. Już od ponad roku biorę leki i niebardzo pomagaja. Objawy ustępują a za jakiś czas nawracają z zwiększoną częstotliwością i bólem. Z początku brałam tylko Controlok, potem Controlok- Tribuks- Meteospasmyl* po mięsiącu Polplazor PPH i Meteospazmyl: potem Spasmoline , brałam też Nexium i GasecGastrocabs teraz obecnie biore Nexium i Gasprid 2 razy dziennie od ok 2 tygodni. Leki niebardzo pomagają. Mam zgagę, nudności, ból żołądka promieniujący do łopatki i ból w nadbrzuszu. Dodam,że jestem osobą podatną na stres...czy w tej sytuacji w jakiej jestem bedzie konieczna operacja? czy jest cos jeszcze co moze mi pomóc? i czy stres jest tu jedyną przyczyną tych dolegliwości czy jedynie je nasila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w tej sytuacji w jakiej jestem bedzie konieczna operacja? - niestety, ale myślę, że tak (oczywiście diagnostykę dobrze by było rozszerzyć o manometrię przełyku i/lub pehametrię) czy jest cos jeszcze co moze mi pomóc? - raczej nie i czy stres jest tu jedyną przyczyną tych dolegliwości czy jedynie je nasila? - stres nasila te dolegliwości, a bezpośrednią przyczyną jest przepuklina rozworu przełykowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×