Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwieniony przełyk, nieszczelny wpust i żołądek podatny na insuflację powietrza


Gość patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrycja

Od dluzszego czasu nie najlepiej sie czuje miesiac temu poszłam do lekarza bo schudłam 5kg w tydzień... co przeszkadzało mi w drodze na studia bo 50km dojezdzam autobusem a dojscie na uczelnie trwa ok 30min, miałam zawroty głowy, szybko się męczyłam(męczę) szybkie tetno, wszystko mnie denerwowało, nic mi sie nie chciało,problemy ze skupieniem się.Poszłam do przychodni lekarka przepisala mi tabletki uspokajajace, osłonowe zoladka i jeszcze jedne na zoladek przeciw muleniu...wysłała mnie na morfologie(gdzie okazało się że mam morfologie dobrą ale za to bardzo niski poziom żelaza) i dostałam skierowanie na gastroskopie, bo podejzewala że mam coś z żołądkiem stąd ten niski poziom żelaza...że niby żołądek nie wchłania go. oto wynik mojej gastroskopii której nie bardzo rozumiem(a zaczał mi sie nowy semestr i nie mam jak narazie do przychodni podejść) czy mogła bym prosić o interpretacje? Przełyk zaczerwieniony, linia Z na głębokości 40cm, wpust na wprost szeroko otwarty, w inwersji lekko nieszczelny. Żołądek podatny na insuflacje powietrza, jeziorko skąpe. Błona śluzowa na powierzchni całego żołądka intensywnie zarumieniona, o wzmożonym poletkowaniu ale bez ubytków.Pobrano test na CLO.............odźwiernik sprawny. Opuszka i cz. pozaopuszkowa bez zmian. dostałam jeszcze szybki test na te Helikobakter Pyroli i praktycznie nie zmienił kolowu w pierwszych godzinach (chyba tylko tyle co troche krew go zabarwila w jednym miejscu), po jakiś godzinach 10pokazał całkiem negatywny wynik, ale na nastepny dzień z rana był juz nie żółty(negatywny) tylko zrobił się różowy(co niby ma być na pozytywnie), tam lekarka mi powiedziała że on może kolor zmienić do 24h nawet więc nie wiem teraz czy mam te bakterie czy ten test poprostu przeschnął i dlatego zmienił kolor... z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×