Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia siłowe po ostrym zapaleniu trzustki


Gość Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Pana Doktora i miałbym pytanie, które być może pomogło by mi rozważyć problem stosowania ćwiczeń fizycznych np. na *atlasie* wysiłkowym po przebytym OZT już drugi raz. Mam 44 lata ,dwa lata temu miałem ostrzejszy przebieg a w tym roku mam nadzieję, że był to łagodniejszy przebieg. Mniejsze bóle w okolicy żołądka przez 2,5 dnia. W szpitalu byłem 10 dni przez powiększone parametry amylazy: 600, lipazy: 1000, CRP : 200. Morfologia i jonogram raczej w normie. USG i TK opisałem w pytaniu do Pana już wczesniej w tytule: *Atak bólu po przebytym OZT oraz torbiel pozapalna trzustki*. Rozumiem, że ma Pan mnóstwo pytań i może ludzi z większymi problemami zdrowotnymi trzustki, więc rozumiem, że muszę poczekać na odpowiedż miojego pierwszego pytania. Jednakże odpowiedż na to pytanie pomogło by mi bardzo abym już mógł - lub też nie? zacząć ćwiczenia siłowe oczywiście z umiarem jak na początek do poprawy lepszej zdolności fizycznej ciała i sylwetki, gdyż jak wiadomo spadłem parę kilogramów znowu a jeszcze nie nadrobiłem wszystkiego od poprzedniego OZT. Bardzo chciałbym wiedzieć czy nie zaszkodzę temu narządowi, naciekom zapalnym wokół trzustki, które jeszcze były przy wypisie ze szpitala a także torbieli, która powstała na skutek pozapalny jak to określono w szpitalu po TK. Torbiel ok. 1,8 cm. Podobno może ona wchłonąć wraz z naciekami zapalnymi bez interwencji chirurgicznej. Jednakże jak próbowałem poćwiczyć to czuję, że mój organizm jest jeszcze jakiś słaby, nie taki jak przed szpitalem. Co mógłbym zażywać powiedzmy czasami do wzmocnienia organizmu do takich ćwiczeń aby nie czuć zmęczenia i osłabienia . Oczywiście aby nie szkodzić trzustce i zdrowiu? Są może takie bezpieczne środki? np. witaminy, plusze lub coś podobnego co medycyna by pozwalała na takie stosowania? Bardzo by mi pomogła Pana odpowiedż z doradzeniem jak mam złagodzić to osłabienie podczas ćwiczeń na tym atlasie, czy hantlach i czy mi wogóle wolno. Bardzo bym był wdzięczny za odpowiedż od Pana. Na odpowiedż mojego poprzedniego pytania skierowanego do Pana będę cierpliwie czekał, gdyż rozumiem ile ma Pan pracy nie tylko na odpowiedziach do ludzi. Życzę sukcesów w Pana pracy i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×