Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak badań przed operacją strzelającego palca po zapaleniu pochewek


Gość ewelisssssssssss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewelisssssssssss

Witam mam pytanie choruje od roku na zapalenie sciegien zginaczy palcow tzn w sumie to mialam operacje bo zapalenie pochewek bylo od operacji minelo 6 miesiecy i mam kolejna poniewaz podczas pierwszej nie wycieto blony na histopatologie zeby zbadac skąd ten stan zapalny Nacieto mi pochewki i palce ktore klikaly przestaly ale niestety teraz w tej samej dloni inny palec mi strzela Jeszcze opuchlizna jest od momentu operacji tak mi sie zostala bylam z tym u ortopedy bo reka mi dokucza w nocy rownież jeszcze jak scisne pięsc to nie czuje ze z sila ja sciskam tylko tyle ze zamkne dlon i napne miesien Lekarz dal mi skierowanie na kolejny zabieg operacyjny ktory polegac bedzie na naprawie strzelajacego palca i fustracja czy jakos tak tzn chodzi o to ze wytna mi te blone na badania histo...Jestem troche zdziwiona ze tamtejszy lekarz nie zlecil mi badań żadnych nie mialam dotad robionych ani emg usg krew mocz rentgen czy tomograw kompletnie nic mi nie zlecili CZy to normalne ? lekarz powinien mi zlecic jakies badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze rodzinny powinien dac kierownie na morfologie ob mocz czynnik reumatoidalny. kiedy masz 2 zabieg? pisalam do ciebie emaila. ja mialam robione emg -i mam zespol ciesni nadgarstka w sopniu zaawansowanym. szukam teraz kliniki w poznaniu ktora w miare szybko wykona zabieg na nfz. znalazlam jedna ars medicca- teraz sa apisy na kwiecien. ja nie mam jeszcze 2 szczepionki na wzw wiec i tak dopiero w maju moge miec zabieg. przed zabiegiem w znieczuleniu miejscowym jakie musialas miec badania robili ci ekg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelisssssssssssss

własnie widzisz chodzi o to ze rodzinny lekarz nic mi nie zlecil tylko wyslal do ortopedy ze skierowaniem ten natomiast dał skierowanie do szpitala na 2 zabieg mowilam mu ze ortopedzi ktorzy mi robili zabieg nie wykonali zadnych badan jedynie tyle ze palpacyjne i patrzyli czy mi palce strzelaja i to bylo na tyle ani usg ani nic innego DZIWNE prawda?minelo pol roku a ja mam nawrot choroby jeszcze doszedl mi bark i male czucie jak sciskam piesc Nie wiem dlaczego mi nie zlecili badan !!!!!!!!!!!! co do znieczulenia miejscowego to tylko robili mi w szpitalu krew i mocz ekg nie bylo robione dostalam lacznie 6 zastrzykow w dłon przytomna ale bylo mi obojetne wszystko bo jakies silne srodki na uspokojenie dostalam zabieg trwał godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze jak masz problemy z czuciem to moze dolaczyla Ci sie ciesn nadgarstka? te choroby czesto ida w parze. chore sciega i zcn. wydaje mi sie ze raczej nic groznego Ci nie dolega tylko przesililas reke ale dla swietego spokoju warto udac sie do reumaatologa(skierowanie od rodzinnego). widzisz ja moja ciesn musialam miec dlugo bezobjawowa bo po 8 miesiacach od pierwszych objawow mam tak mocne zniszczenie nerwow.ludzie po 2-3 lata mecza sie z bolem i dretwieniem i takich uszkodzen nie maja. a jak przyjmowali Cie na oddzial to jakie badania Ci robili? wypytuje tak ale straszna panikara jestem na widok bialego fartucha cisnienie mi skacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelisssssssssssssss

ja niestety mam taka prace ze jestem zmuszona przeciazac rece jestem operatorem montazowym i z barkiem juz od dawna mialam problem ale bol mi tak nie dokuczal masci przeciw bólowe sie stosowalo i jakos sie pracowalo ale teraz juz mi nie daje spac w nocy mrowienie czuje i mam problem stanik zapiac nawet tez podejzewam zespol ciesni do pazdziernika bo kolejny termin operacji mam jest troche czasu zobaczymy co mi lekarze powiedza co do reumatologa to nie dala mi lekarka skierowania tylko do ortopedy natomiast ortopeda dotknal dlon i dal to skierowanie na operacje jak na odzial przyjeli to tylko krew na badanie poszlo i mocz i to wszystko i temperature miezyli nic sie nie boj jedynie co boli to jak wstrzykuje to znieczulenie takie uczuce rozpierania jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reniacisko

Jestem po zabiegu cieśni nadgarstka/stwierdzono to wcześniej badaniem EMG/oraz po zbiegu strzelających palców /na to żadnego wyniku nie miałam robionego, ale bolało mnie staw z którego wychodzą z dłoni paliczki i dziwnie przemieszczał się czasami strzelając.To drugie schorzenie krótko po zabiegu na cieśń nadgarstka zauważył rehabilitant.Wcześniej myślałam że po zabiegu cieśni nadgarstka minie.Bardzo dużo rękę ćwiczę,cieśń mam prawdopodobnie do poprawki bo wynik EMG wykazuje nadal utrzymująca się cieśń.Przy drugim zabiegu na palce stwierdzili, że miałam za małe nacięcie?Oba zabiegi są mało inwazyjne,potem reszta bardzo zalezy od naszych ćwiczeń.Obecnie prawa ręka po dwóch zabiegach mniej dokucz bez porównania jak ta co oczekuje na zabieg.Te zabiegi trwaja około dwa dni w szpitalu prywatnie też można i są wykonywane ambulatoryjne koszt 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie mialas objawy po zabiegu, ze powtornie wykonalas emg? mne czasami pobolewa prawa reka operowana pol orku. ale nie dretwieje juz. bol jest nagly taki jakby nerwobol i potem dosc szybko znika. reke troche sama cwicze bo mialam okropne przykurcze wskutek zcn. nie rozumiem o co chodzi z tym nacieciem bo u mnie doktor przecinal cale wiazadlo poprzeczne. bynajmniej tak to zrozumialam z tego co mowil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam chorobe strzelajacego palca .skierowano mnie do ortopedy.Ten skierowal mnie na oddzial ortopedyczny.Zrobione mialam jednego dnia wszystkie badania*a na drugi dzien mialam operacje.Trwala pol godziny jestem Na czwarty dzien wrocilam do domu bardzo zadowolona.Znieczulenie bylo miejscowe.Na czwarty dzien wrucilam do domu.Czekam na zdiecie szwow .Czuje sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zdecydowanie lekarz powinien Cie na jakieś badania zlecić, przynajmniej podstawowe diagnostyczne ;o  U mnie robili usg, bo było podejrzenie, że to stare złamanie "udaje" strzelający palec (że coś się źle zrosło). Mi rodzinna lekarka zasugerowała wgl, że to może być palec trzaskający, bo ile ja jej biadoliłam o tym, że mi strzele i strzela no i okazało się, że miała rację. Bo ja to na początku nie wierzyłam, że tyle fizycznej roboty i wszystko okej, a tu nagle palec się poddał. Ja miałam leczenie endoskopowo i ogólnie to leczyłam się w Handproject (z 3miasta jestem) - to było z jakieś pól roku temu, może więcej i objawy nie wróciły, ogólnie to polecam klinikę jakby ktoś potrzebował. Mi zależało na tym żeby jak najszybciej do domu wrócić do małej i jeszcze tego samego dnia mogłam, więc mega na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×