Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod żebrem i nudności przy powiększonej wątrobie


Gość arek

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze mam problem prosze mi pomóc. Jakiś czas temu poczułem ból pod prawym żebrem i nudnośći one są po dźień dźiśiejszy.Moje wyniki prób wątrobowych z lutego: ALAT 104.0 AspAT 48.2 GGTP 175.5 Wiem jedno że brałem lek antydepresyjny sulpiryd,po odstwieńiu go efekt był zdumiewający te próby cały czas spadają w dół. Moje wyniki z tego tygonia ALT 82 ASPAT 33 GGTP 109 Moje USG: Wątroba miernie powiększona,jednorodna,hiperchogeniczna(cechy stłuszczenia) bez uchwytnych zmian ogniskowych.Reszta dobrze. Niepotrafie zlikwidować tego bólu dotychczasowymi lekami tj.ketonal,pyralgina,nospa,ibuprom,tramal.Co by pan polećił jakie leki a może jakiś zabieg przećięćie nerwu trzewnego?Dlaczego ta wątroba boli dlatego że sie powiększyła,skąd te nudnośći.Panie doktorze mój gastrolog mówi że moje leczenie potrwa 1rok max. 2lata.Czy ten ból potrwa z nudnośćiami 2 lata.Jakie są rokowania co mi sie może jeszcze stać.Mam złe przeczućie i obawiam sie najgorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku ból raczej nie jest związany z wątrobą. Radziłbym poszerzyć diagnostykę o wykonanie gastroskopii (ocena stanu górnego odcinka przewodu pokarmowego) oraz RTG odcinka piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Trzeba sobie zdawać sprawę, że bóle mogą też mieć związek z depresją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze przez te dwa mieśiące schudłem 4kg ale nieźle ograniczyłem jedzenie czy to ta choroba powoduje spadek masy ćiała czy to wina tego że mniej jadłem? Panie doktorze lekarz psychiatra już dawno stwierdźił u mnie remisje.Gastroskopie już miałem w szpitalu wypadła dobrze.Ale niepokoi mnie to USG i te próby wątrobowe powiedźieli mi w szpitalu że to jednak wina tego sulpirydu. Lekarz mi powiedźiał że wątroba nie bol dopuki sie nie powiększa,no ale na tym USG ona jest troche powiększona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×