Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Wioleta

Refluks a rak przełyku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wioleta
Dzien dobry Choruje na refluks kwasny i niekwasny juz 3 lata. Niestety nie biore żadnych lekow gdzy okazuje sie ,ze nsilaja one mi tylko refluks niekwasny. Impedancja wykazała 128 epizodów refluksów kwasnych i 148 niekwasnych przy normie ponizej 70.Ostatnio na jednym z forum przeczytałam wypowiedz jednej osoby: *Mój znajomy cierpiał 8 lat na refluks przełykowy,miał dwie operacje po których poprawa była chwilowa potem znowu męki.Rok temu stwierdzono mu raka przełyku,dzis był jego pogrzeb,umierał w strasznych mękachTo jest straszna choroba.Szkoda miał dopiero 29 lat. * Czy jesli nie bede leczyc tych refluksów załozmy przez nastepne 5 lat bo nie ma lekow czy moze to sie dla mnie zakonczyc rakiem przełyku po tych 5 latach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Choroba refluksowa jest jednym z czynników predysponujących do raka przełyku. Także osoby takie mają nawet do 60 razy zwiększone ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wioleta
Dziekuje tylko tyle ,ze nadal nie znam odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie czy w ciagu tych 5 lat nie leczenia refluksu moge spodziewac sie najgorszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Nie da się w 100% powiedzieć czy na pewno tak będzie. Naukowo zostało udowodnione, że osoby z chorobą refluksową mają do 60 razy większe ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.