Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żołądka, wzdęcia i biegunki przy nagromadzeniu pęcherzyków gazu w brzuchu


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 19 lat i moim problemem jest częsty ból brzucha i żołądka. Towarzyszą temu wzdęcia, czasem biegunki. Jakiś czas temu miałam robione usg ,które wykazały dużą ilość pęcherzyków gazów nagromadzonych w brzuchu. Ból występuje często wieczorem i czasem łagodnieje po odejściu gazów. Byłam jakiś czas temu u lekarza,który zalecił mi kilka dni diety i przepisał leki na jelita. Jednak bóle wciąż powracają. Jaka może być tego przyczyna? Zła dieta? Dodam ,że nie zawsze odżywiałam się zdrowo - często jadłam rzeczy typu chipsy. Czy mogłam tym podrażnić jelita? Po zjedzeniu czegoś gdy ból występuje czuję jak by mi się coś *zatamowało* brzuchu i gdy następnie pije gorącą herbatę czuję takie przelewanie w brzuchu jak by to ciepło udrażniało jelito. Dziś drugi dzień odczuwam mocniejszy ból tym razem okolicach pępka i podbrzusza, mam ciągłe gazy..dodam ,że za dwa dni powinnam dostać miesiączki. Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości mogą być związane ze złą pracą, czynnością jelita grubego tzw. zespołem jelita drażliwego. Oczywiście, aby to dokładnie zdiagnozować trzeba by wpierw poszerzyć diagnostykę o kolonoskopię. Radziłbym w tej sprawie jeszcze skonsultować się z gastroenterologiem, który zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Obecnie bóle w podbrzuszu mogą być także związane ze zbliżającym się krwawieniem miesiączkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×