Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyników krwi przed artodezą stępu


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższy piątek będę miała operowane stopy (wada: stopy końsko-szpotawe* zabieg: potrójna artrodeza stępu). W związku z tym dostałam skierowanie na badanie moczu i krwi. Dziś odebrałam wyniki, ale widzę, że kilka parametrów nie jest w normie. Proszę o pomoc z interpretacją, czy takie wyniki mogą być przeszkodą do operacji? Badanie ogólne moczu Glukoza NORM Bilirubina ujemny Ciała ketonowe ujemny Ciężar właściwy 1,025 Krew ujemny pH 6,0 Białko (albuminy) 30,0 mg/dl Urobilinogen 2,0 mg/dl Azotyny ujemny Leukocyty 25 Leu/&#181*l Barwa żółta Klarowność lekko mętny Wyniki morfologii krwi obwodowej WBC 5.50 [10^3/uL] RBC 4.56 [10^6/uL] HGB 11.6 [g/dL] HCT 35.5 [%] MCV 77.9 [fL] MCH 25.4 [pg] MCHC 32.7 [g/dL] RDW-CV 14.8 [%] PLT 248 [10^3/uL] PDW 17.3 [fL] MPV 12.8 [fL] P-LCR 47.1 [%] PCT 0.32 [%] NEUT 55.0 [%] 3.02 [10^3/uL] LYMPH 33.3 [%] 1.83 [10^3/uL] MONO 8.5 [%] 0.47 [10^3/uL] EO 2.7 [%] 0.15 [10^3/uL] BASO 0.5 [%] 0.03 [10^3/uL] Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby interpretować wyniki należy tez podawać zakres norm. Przypominam o tym, bo z reguły każde laboratorium ma inne normy. W przedstawionych wynikach badań tylko badanie moczu świadczy o jakimś stanie zapalnym w zakresie dróg moczowych. Wymaga to leczenia, ale nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu czy też znieczulenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po takiej operacji tzn po potrójnej artrodezie stępu i mam pytanie ,czy po zdjęciu gipsu stopa u pani jest sina i spuchnięta i czy odczuwa pani dolegliwości bulowe atopy , Ja miałem 3 miesiące nogę w gipsie w tym miesiąc pełny gips do uda i dwa druty po miesiącu zostały usunięte i po miesiącu gips został skrócony do kolana i lekarz pozwolił mi obciążać stopę chodząc o kulach .Po trzech miesiącach zdjęto mi gips i zrobiono zdjęcie i nowy gips na miesiąc z chodzeniem o jednej kuli . Aktualnie jestem tydzień po zdjęciu gipsu tzn 4 miesiące ,stopa jest sina i spuchnięta od strony śrudstopia i boli mnie przy chodzeniu ta kość zewnętrzna srudstopia . Czy to normalne po takim czasie i czy ten bul minie .Wykupiłem sobie rechabilitację tzn zabiegi wirówka,magnetron i laser i będę chodzić od przyszłego tygodnia .Mam prośbę o poradę w sprawe tych dolegliwości bulowych i opuchlizny czy to normalne .Mam obawy że coś jest nie tak a chciałbym się upewnić zanim pujdę do ortopedy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×