Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz w zstępnicy przy zagięciu śledzionowym


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki problem. Mój 33 letni brat ma podejrzenie dużego guza w zstępnicy przy zagięciu śledzionowym. Tyle wynik TC. Nie zgadza się na kolonoskopię, a tym bardziej na jakąkolwiek operację. Nic nie podpisze. Co mu grozi? Czy jest inna metoda zdiagnozowania tej zmiany, inne badania z krwi (wszystko opłacimy) i czy jest inne leczenie niż operacyjne? Błagam o wskazówki. Powiedział, że woli popełnić samobójstwo niż zgodzić się na wkładanie rury w odbyt, albo daś się tak strasznie pokroić. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem, ale myślę że musisz go przekonać do kolonoskopii. Z tego co wiem to jedyna tak dokładna metoda zdiagnozowania chorób jelita grubego. Są dzisiaj możliwości skorzystania z narkozy podczas tego zabiegu więc nie będzie czuł bólu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest złośliwy nowotwór,w tym wieku to mało prawdopodobne.Może jakiś polip jelita.Należy jednak wykonać kolonoskopię aby pobrać wycinki do badania hist-pat.Czy w rodzinie ktoś chorował na raka jelita grubego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans go namówić. Nic nie podpisze. Co robić??? Cała rodzina jest załamana, Rodzice, żona, jego małe dzieci nic nie rozumieją. błagam - co robić? Czy są jakieć inne badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek__

Aniu, nie mi tu oceniac i nie po to jest to forum ale Twoj brat to starszny egosita, mając małe dzici i zone, nie podejmuje proby zmiany sytuacji..... powiem tak, myśle, że rzeczywiscie moze to nie byc nowotwor niezlosliwy(choc jego wielkośc nie napawa zbytnim optymizmem.) We wczesnych fazach rak jelita grubego jest w pelni wyleczalny, nawet wykryty w pozniejszej fazie przy odpowiednim zabiegu operacyjnym okres przeżycia jest naprawde spory....wszystko zalezy teraz od brata..kolonoskopia jest niczym... przy tym co go czeka jesli jej nie zrobi a nowotwor się roziwnie i zamknie swiatlo jelita i da przerzuty... wtedy z bólu nie bedzie prosil o kolonoskopie a o operacje... której wyniki w takich ekstremalnych stanach są różne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie go namówić do kolonoskopii,to badanie nie jest takie straszne,sama mam 28 lat i kolonoskopię miałam dwa razy,za drugim razem pod narkozą i nic nie czułam,nie ma się czego bać ani krępować(dają specjalne spodenki z otworkiem na odbyt).Jego dzieciaczki na pewno chcą mieć ojca i zasługują na to,jeśli nie chce robić tego dla siebie to niech to zrobi dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×