Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rokowanie przy raku zstępnicy z przerzutem do wątroby


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od września 2010 roku zmagam się z diagnozą mojego taty rak zstępnicy C18.6 z przerzutem do wątroby C78.7, jest leczony przez bardzo dobrego onkologa, w tym momencie jest po 5 chemioterapii, zastanawiam się jakie są rokowania wiem że nie jest możliwe wyleczenie całkowite, w tym momencie tata bardzo dobrze się czuje miał operację po niej przytył, dobrze wygląda ma dobre wyniki krwi ale nie wiem co dalej jak bardzo zaawansowana jest choroba ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przerzut raka jelita grubego świadczy o IV stopniu zaawansowania klinicznego tego nowotworu. Taki stan zaawansowania jest najwyższy. Literatura mówi, że w IV stopniu zaawansowania przeżywalność 5-letnia wynosi mniej niż 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko niestety oznacza beznadziejność stanu i wszelkie działania rodziny, pomocy medycznej powinny skupić się na zapewnieniu minimum komfortu resztki życia i działaniu przeciwbólowym. Jest to niezwykle trudna próba dla rodziny, jak i dla chorego, ale też czas pozwala oswoić się z nieuchronnym, czyli ze śmiercią każdego z nas. Trwa to w tego typu sprawach zwykle ok. dwa lata, rzadziej dłużej więc należy ten czas właściwie i z miłością wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są przerzuty do wątroby to bardzo prawdopodobne ze w najblizszym czasie będą przerzuty do innych organów. Mój tato miał podobnie i mimo ze mial operacje to nic nie dało żył niecałe półtora roku a badania krwi cukru cisnienia miał mozna powiedziec ksiazkowe. Po operacji również przytył i czuł sie bardzo dobrze ale choroby nowotworowe tak szybko postepuja ze w 3 miesiace potrafia tak zniszcyć organizm ze nie jestesmy w stanie sobie nawet tego wyobrazić. Dodam ze tez brał chemie i naświetlania. Przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×