Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie pod żebrami i dziwny stolec u nerwowej osoby


Gość majjke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam na imię Michał i mam 20 lat . Od ok.3-4 miesięcy borykam się z dziwnymi dolegliwościami brzucha , a dokładnie miewam kłucia pod prawym podżebrzem , a niekiedy w innych partiach brzucha jak w dole po lewej stronie . Dodam że jestem osobą strasznie nerwową szybko się stresuje. Ostatnimi czasy moją uwagę zwrócił wygląd stolca jest on papkowaty , czasem płynny , załatwiam się z rana po przebudzeniu , wtedy to odczuwam straszne parcie na stolec , w kale nieraz zauważałem śladowe ilości śluzu oraz resztki niestrawionego pokarmu głównie warzyw. W przeciągu 2 miesięcy miałem robione USG j.brzusznej które wyszło dobrze , Pani która robiła badanie powiedziała że nic niepokojącego na jelitach nie ma , oraz 2x badanie przedmiotowe nie wykazało odchyleń (stwierdzono ibs). Ostatnio zdarzyło mi się podczas podcierania zauważyć świeżą krew ze śluzem na papierze po wydaleniu , trochę jej było na papierze nie była to kropla (bardzo mnie to zaniepokoiło ) wiec zgłosiłem się do lekarza rodzinnego który wypisał mi skierowanie do szpitala z podejrzeniem żylaków. Do szpitala się zgłosiłem zrobiono mi morfologie krwi i badanie per-rectrum . Morfologia wyszła dobrze i badanie per-rectrum niczego nie wykazało nawet żylaków , po czym tego samego dnia oddelegowano mnie do domu i powiedziano że jakby się to powtórzyło żeby pójść na kolonoskopie. Oto cześć moich wyników :wbc-9,36 norma od 4,8 do 10,8 . RBC 5,6 norma 4,5-6,1 . HGB 15,6g/dl norma 14,0-18,0 . HCT 45,4% norma 40,0-54,0 . PLT-280 norma 130-400 . CRP 0,830mg/l norma 0,000-5,000 . mocznik w sur.21.20mg/dl norma 19,26-49,22, kreatynina-0,8 noram 0,7-1,3 . Dodam że niespełna 3 miesiące temu miałem badania krwi i nie które pozycje spadły np: HGB z 16,1 do 15,6 , HCT z 48 do 45 . mocznik z 31,60 do 21,20 , kreatynina z 1,0 do 0,8 . Dodam ze mam podwyższony cholesterol-250 ostatnio schudłem o ok. 2-3 kilogramy w ciągu 4 miesięcy nie wiem czy to skutek tego że się więcej ruszam czy tego ze coś złego się ze mną dzieje */ Co to mogą oznaczać te objawy i wyniki krwi Strasznie panikuje że mam raka jelit:( (chociaż na ta chorobę jestem raczej za młody i nie było przypadków tej choroby w mojej rodzinie) nigdy wcześniej nie miałem kłopotów z brzuchem , proszę o odpowiedz co to może być i jakie badania porobić z góry Serdecznie Dziekuje i przepraszam za chaos w moim opisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×