Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość michał kłodzko

Dyspatia jelita

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michał kłodzko
Witam w rozpoznaniu kolonoskopii mam wlasnie dyspanie jelita. Wszyscy lekarze u ktorych bylem nie potrafia zdiagnozowac co mi jest. Otoz boli mnie w prawym podbrzuszu na poczatek bylo to rozpoznanie wyrostka pozniej przepukliny, kamieni nerkowych dopiero po kolonoskopii to wyszlo. Teraz pytanie do pana chirurga czy dyspatia jelita moze byc zle zdiagnozowana choroba lesniakowskiego-crohna czy tez wrzodziejacym zapaleniem jelit ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W medycynie nie istnieje takie pojęcie jak dyspatia. Czy, aby Pan nie użył błędnego pojęcia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość michal
colopathia spastica takie mam rozpoznanie po badaniu a lekarz to przetlumaczyl na dyspatie jelita

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Colopathia oznacza nieprawidłową czynność okrężnicy czyli jelita grubego, a spastica to znaczy, że nadmiernie jelito się kurczy. Rozpoznanie to wyklucza chorobę Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jest to choroba czynnościowa jelit a nie morfotyczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość michał
no dziwne bo objawy mam takie same jak przy crohnie. No nic zobaczymy jak to bedzie w piatek ide do gastroenterologa moze on cos poradzi bo z bolu sie nie da wytrzymac. Dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paweł
michał już coś więcej możesz powiedzieć? bo też mi lekarz to napisał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość artur
mam podobne objawy a teraz idę na zabieg przepukliny pachwinowej ,czy myślicie ze kolanoskopjamogła zrobić tą przepukline/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.