Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina w szwie pooperacyjnym po perforacji jelita


Gość Grażyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grażyna

Jestem po perforacji jelita, po nieudanej kolonoskopii. Rok po operacji scalającej jelito , w szwie pooperacyjnym powstała przepuklina( bardzo duża). w pażdzierniku ubiegłego roku laparoskopowo *wstrzelono* mi siatkę 28 x20 cm. Zrobiono w tym celu 9 dziur. Teraz mam trzy krwiaki, które bardzo bolą podczas chodzenia,lekarz każe mi się uzbroić w cierpliwość i czekać aż się wchłoną (wchłaniają się bardzo powoli). Gdy po trzech miesiącach zdjęłam pas przepuklinowy, okazało się, że nie mam mięśni brzucha, więc boli jeszcze bardziej. Nie mogę chodzić, muszę zakładać pas, żeby zrobić nawet 100 metrów. Czy z siatką, która jest umocowana ponad stoma zszywkami ( niektóre są wchłanialne, niektóre tytanowe) mogę wziąć zabiegi w kriokomorze, żeby przyspieszyć wchłanianie krwiaków? Jak mogę ćwiczyć mięśnie brzucha? Czy mogę zrobić rezonans magnetyczny,żeby sprawdzić co się dzieje z siatką ( na USG widoczne są tylko krwiaki)? Co mam robić? Jak się ratować, żeby wrócić do normalnego funkcjonowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy z siatką, która jest umocowana ponad stoma zszywkami ( niektóre są wchłanialne, niektóre tytanowe) mogę wziąć zabiegi w kriokomorze, żeby przyspieszyć wchłanianie krwiaków? - raczej co do tego nie powinno być przeciwwskazań Jak mogę ćwiczyć mięśnie brzucha? - najlepiej w tej sprawie skonsultować się z poradnią rehabilitacyjną, gdzie dobiorą odpowiednie ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne Czy mogę zrobić rezonans magnetyczny,żeby sprawdzić co się dzieje z siatką ( na USG widoczne są tylko krwiaki)? - raczej w rezonansie magnetycznym też nie zostanie dokładnie uwidoczniona ta siatka, raczej nie ma specjalistycznych badań obrazujących stan siatki Co mam robić? Jak się ratować, żeby wrócić do normalnego funkcjonowania? - powoli wzmacniać odpowiednim systemem ćwiczeń oraz zabiegów rehabilitacyjnych mięśnie powłok brzusznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×