Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obszary meta w wątrobie po resekcji odbytnicy z powodu guza złośliwego


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Moja ciocia jest m.in. po operacji resekcji odbytnicy (guz złośliwy) - ponad rok czasu. Aktualnie miała mieć wykonaną re-operację z powodu wznowy ( w chwili obecnej guz - prawdopodobnie - tak ją uciska, że nie ma czucia w oddawaniu potrzeb fizjologicznych, pomijając ból, który jest nie do zniesienia ). Aczkolwiek ciocia została zdyskwalifikowana z leczenia operacyjnego z powodów wątroby. Przytoczę wynik USG na wypisie: *Wątroba z obszarami meta o wymiarach 58x43mm w płacie lewym i 33x34mm i 80x77 w prawym (ten większy obszar z rozpadem). PŻW w normie, trzustka, śledziona, obie nerki bez zmian, pęcherz moczowy o gładkich obrysach. Okolica około naczyniowa USG w normie. Poniżej macicy obszar lity normoechogenny o wym.29x22 mm - tu? meta?* Dodam jeszcze, że wycinek pobrany podczas kolonoskopii (ze zgrubienia za kością krzyżową) wykazał: ADENOCARCINOMA. I tutaj główne moje pytania: czy na podstawie usg jednoznacznie można stwierdzić, że to są przerzuty? Teraz jest skierowanie na chemię, ale jak podejrzewam rokowania nie są dobre? Ile czasu takiej osobie zostało? Jak rozumiem, wymiary na wątrobie wskazują, że przerzuty są rozległe, czy poniżej macicy też są przerzuty? Co oznacza słowo meta? Czy są jakieś szanse? Bardzo proszę o ewentualne uwagi na ten temat, informacje, o które może się nie zapytałam, ale które są istotne w tym przypadku. Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×