Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hepato splenomegalia et steatosis gepatis


Gość Klaudia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Klaudia

Zacznę od wyników: cholesterol- 620 mg/dl (max.200) alat- 100 U/L (max.32) asat- 80 U/L (max.31) gluc- 103 mg/dl (max.100) crea- 0,87 mg/dl (w normie) z dopiskiem BARDZO SILNA LIPEMIA TSH 1.418 uIU/ml z dopiskiem SILNA LIPEMIA Morfologia: PLT- 139 (150-400) mała krzepliwość? LYM%- 59,1 (25-40) GRA%- 33,7 (50-70) Badanie USG jamy brzusznej: wątroba powiększona - 190 mm w linii śr-oboj, o wzmożonej echogeniczności, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Trzustka i aorta trudna w ocenie z powodu dużej ilości gazu w jelitach. Śledziona powiększona - 141 mm o echogeniczności prawidłowej. Wąrtoba jest stłuszczona. Jestem kobietą, mam 21 lat, nie piję alhoholu (nawet okazjonalnie), nie jadam tłustych potraw (nie używam nawet masła). Istnieje możliwość, że zostałam podtruta (substacja wywołująca poronienie) - poza tymi objawami mam wtórny zanik miesiączki. Moje ciało jest nabrzmiałe a brzuch jak wygląda jak balon. Nigdy nie miałam problemów z nadwagą, Proszę o pomoc. Lekarze nie wiedzą co mi jest. Mam czekać w kolejce kolejne dwa miesiące na wizytę w poradni specjalistycznej. Zastanawiam się nad wizytą prywatną. Proszę o poradę, co robić? Dodatowo: skierowanie do poradni specjalistycznej uzasadnienie: Hepato-splenomegalia et steatosis gepatis* Laesio hepatis causa ignota. Suspitio status post intoxicationem. Czy to oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo podtrucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób dietę niskokaloryczną.Druga sprawa.Jak palisz,rzuć palenie - wtedy wątroba powiększa się o 43%. *Zastanawiam się nad wizytą prywatną. * To czemu napisałaś tutaj ? Z takim problemem od razu bym gonił do prywatnego lekarza.Jeżeli nie będzie to leczone,będzie operacja wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klaudia

Od dłuższego czasu jestem na diecie, nie mam nawet ochoty na jedzenie. Szczególnie podrażniają mnie owoce i jogurty, wtedy nawet przy niewielkiej ilości mój brzuch robi się ogromny. Nie palę i nigdy nie paliłam. Dlaczego operacja wątroby? Co mi jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×