Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Monika z Warszawy

Płynowe zmiany wsteczne guzków tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monika z Warszawy
Witam serdecznie! Niedługo idę na operacje tarczycy i bardzo się boję! Nawet nie samej operacji co wyników histopatologicznych. Proszę o ewentualne przygotowanie mnie, czy mam się czego obawiać? Oto moje ostatnie usg. tarczyca dwuplatowa - pogrubiala zmieniona guzowato ciesn. w ciesni widoczne roznej wielkosci przylegajace do siebie guzki, w iwekszosci normo-echogeniczne z płynowymi zmianami wstecznymi. w czesci srodkowej ciesni jeden guzek o obnizonej echo-genicznosci 9x9.5 mm z zwapnieniami w scianie. najwiekszy guzek 14x15 mm w pl.prawym, reszta do 7 mm. w gornej polowie plata prawego guzek niejednorodny normo-echogenniczny 7x5.3 mm. Dodam, iz co pol roku robie poziom TSH, FT3 i FT4 i od lat wszystko jest w porzadku. Biopsja, ktora robilam 12 lat temu wykazala guzek chlodny. Od tamtej pory guzkow przybywa i rosna. W czwartek ide do szpitala a w piatek mam operacje w szpitalu na Szaserow. Dr. ktora wykonywala mi USG powiedzila, ze to nowotwor lagodny, ale szybko musze isc na operacje, bo guzki mnie przyduszaja i deformuja mi tchawice, co za tym idzie grozi mi wiotkosc tchawicy. Prosze o porady. sama niewiem czego moge sie spodziewac. Mam cudownego meza i dwoje malych dzieci, wiec jesli trzeba, bede dzielna! Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Decyzję podejąć należy wraz z lekarzem. Jednak uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest usunąć guzki, które wciąż przybywają i rosną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Dziękuję za odpowiedz, jednak jesli ktokolwiek moze powiedziec cos wiecej, to bede bardzo wdzieczna !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.