Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasilające się krwawienia i ból odbytu przy wypróżnianiu


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Witam, od jakiegoś czasu (około 2-3 lat) czasem po wypróżnieniu zauważałam na papierze toaletowym plamki (nieduże) krwi. Ostatnio (ok. tygodnia) ta bezbolesna dolegliwość nasiliła się, krwi jest więcej i za każdym razem, ma ona jasny czerwony kolor. Nic mnie nie boli, nie piecze, od czasu do czasu zdarza się, że odbyt mnie swędzi, ale to chyba normalnie, że różne miejsca na ciele swędzą. Nie mam problemów z wypróżnianiem (zdarzyło się może raz, czy dwa w ciągu dwóch miesięcy - po nadmiernym pożyciu białka), piję dużo płynów. Mam stwierdzone niealkoholowe stłuszczenie wątroby i leżałam w szpitalu na ostre zapalenie trzustki. Czy mogę jakoś sama w domu *to* wyleczyć? Strasznie wstydzę się opowiadać o tym lekarzowi. mam 22 lata. przypomniałam sobie jeszcze, że czasem jak się załatwię to strasznie boli mnie odbyt przez kilka chwil, jakby ktoś go rozrywał i mam czasem wrażenie, że nie wypróżniłam się do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie objawy mogą mieć zawiązek z występowaniem żylaków odbytu. Leczenie takich żylaków jest uzależnione od stopnia ich zaawansowania albo zachowawczo albo zabiegowo. Nie ma innej możliwości tylko trzeba z tym porblemem udać się na konsultację do chirurga. On po badaniu wyjaśni przyczynę krwawień i zaleci dalszy sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×