Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poszerzenie jajowodu w ciąży


Gość Arkadia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 29 lat, jestem w 5 tygodniu ciąży. Tydzień temu byłam u ginekologa, który wykonał badanie usg. Na usg wyszło, że w jamie macicy znajduje sie pęcherzyk ciążowy, lecz trochę nisko usadowniony. Według lekarza, to nie problem, gdyz na tym etapie ulega on ciągłym przemianom i wzrostom, więc może sie przesunąć. Lekarz stwierdził również, że mam powiększony prawy jajowód, i to go niepokoi. Nie chciał mnie narazie martwić ciążą pozamaciczną bo jest jeszcze wcześnie by to ocenić. Według niego obraz z usg wskazywał, jakby jajowód przykleił się do jajnika, bo pod tym jajowodem widoczne były struktury jajnika. W zeszłym roku w sierpniu miałam wycicany wyrostek, czy to mogłoby wpłynąć w jakis sposób na zmiany w obrębie jajowodu i jajnika? Czy ten obraz faktycznie wskazuje na ciążę pozamaciczną? Czy są jeszcze jakieś inne powody/zmiany chorobowe, powodujące poszerzenie jajowodu? Mam czasami boleści ale raczej obu jajników, promieniuja do nogi, ale są krótkotrwałe, tępe. Boję się, bo rok temu poroniłam, i teraz martwię się, że znowu nic z tego nie będzie. Kontrolne usg dopiero za dwa tygodnie. prosze o jakąś podpowiedz. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×