Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana przy wyprostowaniu i zgięciu po przeskoczeniu i wygięciu kolana w czasie biegu


Gość Jonatan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś na WF-ie podczas biegania poczułem że coś mi przeskoczyło w kolanie lub lekko się wygięło do zewnątrz. Od razu specjalnie się przewróciłem bo wiem czym grozi *pociągnięcie biegu na takiej nodze do końca*. Przez 5 min. czułem ból, ale nie był on jakiś tam silny - normalny ból jak przy takim średnim skręceniu kostki. Potem ból przeszedł i wszystko ok, okładałem nogę lodem, a potem jak spróbowałem wstać to czułem, że kolano mi idzie w bok na zewnętrzną stronę. Teraz siedzę w domu, kolano mnie nie boli - jedynie jak na maksa prostuję i zginam nogę. Kolano jest bardziej stabilne bo jak stanę to mogę nadać mu większe obciążenie ciała. Po 15 jadę na urazówkę i tu pytanie do was czy może to być coś poważnego? Czego mogę się spodziewać? Wiem, że od sportu odpocznę sobie dłużej. Proszę o odpowiedź. Dodam, że mam 16 lat 180cm wzrostu i 92kg. Ogólnie jestem podatny na kontuzje głównie kostek co może być spowodowane tym, że szybko urosłem. Aha zapomniałem dodać, że mogę swobodnie zginać nogę prawie bez bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł, Wrocław

lepiej udaj się do lekaża ogólnego w swojej przychodni, lekaż obejży staw kolanowy i ewentualnie skieruje do chirurga, raczej wątpie, żeby to było coś poważniejszego, ale najlepiej udaj sie do lekaża, samemu lepiej nie oceniaj stanu stwau. Najlepiej by było jak najszybciej, zanim opuchlizna zajmie ośrodek stawu kolanowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobna sytuacje jak kolega, lecz ja gdy prostuje lub zginam kolano, to mam bol nie do opisania, chodzic nie moge bo od razu boli, zszedlem na dol i wszedlem od razu bol, ciagle leze, do tego mam goraczke, czy to moze byc lekotka ? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×