Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Boląca przy dotyku i chodzeniu narośl przy jądrze


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. proszę o pomoc. Mam 20 lat, z dwa lata temu zrobiła mi się pewna narośl przy prawym jądrze (na dole)... i jako że byłem młody i głupi, zignorowałem to i z czasem zapomniałem o tym, bo mi to nie przeszkadzało ani nie bolało. Ostatnio gdy zachorowałem na gardło, to powyżej jądra te żyłki i nasieniowód powiększyły mi się i jakiś obrzęk mi się zrobił i nawet przy chodzeniu mnie to bolało (ale nie ta narośl, tylko to zgrubienie żył) i ból nawet przenosił się do podbrzusza, ale wraz z końcem choroby również obrzęk zmalał ale ból pozostał tylko w mniejszym stopniu. Więc udałem się do urologa, który zrobił USG i przepisał tabl: Diosminex, Aescin, Dekax, Trimesan. Wczoraj mi sie skończyły opakowania i obrzęk zniknął lecz naraośl pozostała i wydaje mi się że nawet jest trochę większa. Boli mnie również przy dotykaniu i przy chodzeniu. Jutro idę na ponowną wizytę do urologa. Dlatego proszę mi odpowiedzieć, co mnie może czekać i co to może być, bo lekarz u którego byłem nie sprecyzował co to jest. Załączam skan obrazu USG z mojej wizyty. Z góry dziękuję za odpowiedź. LINK: http://www.fotoszok.pl/index.php?&showlinks=1&s=0&viewmode=1#339268

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest po prostu najądrze? USG by raczej wykryło inne nieprawidłowości. 2 lata temu może zacząłeś sobie *badać* jądra i zauważyłeś, że coś jest doczepione do jądra i teraz Cię to gryzie. Oczywiście jeżeli Cię to martwi to idź do lekarza, jednak moim zdaniem po prostu wyczuwasz najądrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo urolog już mi stwierdził że coś mi się tam zrobiło, no i wykonał punkcję, bo tabletki nie pomogły... już jest 4 dzień po tej punkcji i nie wiem sam, porobiło mi się w mosznie pełno zbrubień po prawej stronie, sam już nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×